REKLAMA

Przemyscy policjanci zatrzymali 5 kierowców na podwójnym gazie

POWIAT PRZEMYSKI. Funkcjonariusze zatrzymali 5 kierujących na podwójnym gazie. Pierwszy z nich miał blisko 1,5 promile, drugi natomiast ponad 3. Policjanci zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwości i dwóch w stanie po użyciu alkoholu.

Pomimo wielu apeli, ostrzeżeń, a także akcji skierowanych wobec ujawniania i eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy nadal decydują się prowadzić pojazd na „podwójnym gazie”. W miniony weekend przemyscy policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy przed jazdą spożywali alkohol.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w czwartek, przed godz. 11, w Przemyślu przy ul. Batorego. Okazało się, że kierujący vw golfem, 42-letni mieszkaniec Puław, miał 1,29 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie osobową hondą accord w stanie nietrzeźwości odpowie także 45-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. W miniony czwartek po godz. 18 w miejscowości Jaksmanice, został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono na parkingu.

Tego samego dnia, tuż przed godz. 19 w Przemyślu, został zatrzymany do kontroli 68-letni kierujący renault clio. Mężczyzna kierował będąc w stanie po użyciu alkoholu. Podobnego czynu dopuścił się kierujący fiatem, 59-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. W obydwu przypadkach będzie prowadzone postępowanie w sprawie o wykroczenie.

Również w dniu wczorajszym policjanci przemyskiej drogówki, tuż przed godz. 21, w miejscowości Żurawica na ul. Przemyskiej, zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego kierującego fiatem cinquecento. W trakcie badania urządzenie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu.

Foto arch. KMP Przemyśl

Źródło: KMP Przemyśl

28-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.