REKLAMA

ZAGÓRZ: Pieszy zginął pod kołami samochodu

21.09.2017

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w nocy w Zagórzu. Z ustaleń policjantów wynika, że pieszy, który znajdował się na jezdni, został potrącony przez samochód. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do wypadku doszło w nocy po godz. 1 w Zagórzu na ul. Bieszczadzkiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 44-letni mieszkaniec powiatu leskiego, kierując dostawczym fiatem, najechał na pieszego, który szedł jezdnią. Pomimo podjętej reanimacji, 55-letni pieszy zmarł. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań procesowych.

Policjanci zbadali kierującego alkomatem. Urzadzenie wykazało, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W sprawie prowadzone jest postępowanie. Ma ono na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Policja po raz kolejny przypomina o trudnych warunkach na drodze. Pamiętajmy, że podczas opadów deszczu jest mniejsza widoczność, a na mokrej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża. Kierujący podczas jazdy w takich warunkach powinni zachować szczególną ostrożność i odpowiednio zmniejszyć prędkość. Piesi natomiast, zanim wejdą na jezdnię, muszą upewnić się, że nie spowodują tym samym zagrożenia. Pamiętajmy również, że używanie elementów odblaskowych wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Sanok

21-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.