REKLAMA

Osobówka wylądowała na barierach energochłonnych, był też rozległy pożar budynku gospodarczego (ZDJĘCIA)

02-10-2017

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Osobówka z impetem uderzyła w bariery energochłonne, były osoby poszkodowane. Interweniowano także przy rozległym pożarze budynku gospodarczego. W minioną sobotę strażacy-ochotnicy ćwiczyli podczas manewrów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sanok. Miejscem zajęć były tereny Spółdzielni Rolnej „Rozwój” w Kostarowcach.

Manewry rozpoczęły się od zbiórki przy remizie OSP Kostarowce, gdzie najpierw omówiono tematykę ćwiczeń, a następnie zadysponowano zastępy do zdarzeń.

Pierwsza część ćwiczeń, która była wykonywana głównie przez jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (OSP KSRG Kostarowce, OSP KSRG Strachocina) dotyczyła zdarzenia drogowego – „samochód osobowy zderzył się z barierą, są osoby poszkodowane”. Takie informacje otrzymali strażacy podczas dojazdu na miejsce. Ich zadaniem było odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatora, a przede wszystkim odpowiednia i zgodna z procedurami pomoc osobom poszkodowanym. Do wydostania osób z wraku pojazdu ratownicy użyli sprzętu hydraulicznego.

Część druga manewrów przedstawiała rozległy pożar budynku gospodarczego. W tym zdarzeniu uczestniczyły już wszystkie jednostki ( w tym JRG Sanok, OSP Falejówka, OSP Pisarowce, OSP Raczkowa, OSP Markowce, OSP Pakoszówka). Największa uwaga była zwrócona na zasilanie wodne, które jest bardzo ważne przy tego typu pożarach. Woda podawana była z samochodów gaśniczych oraz ze zbiornika przeciwpożarowego znajdujacego się na terenie spółdzielni. Pożar gaszony był przez strażaków przy pomocy kilku prądów gaśniczych.

Na samym końcu odbyło się podsumowanie ćwiczeń.

Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwali strażacy z KP PSP w Sanoku, na czele z bryg. Grzegorzem Oleniaczem, zastępcą komendanta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: SANOK112
Fot0: Gminny ZOSP RP Sanok/Krzysztof Adamczyk

02-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)