REKLAMA

Nowe życie przemysłu wydobywczego również na Podkarpaciu. „Nie wolno się poddawać!” (FILM, ZDJĘCIA)

|

Nowe życie przemysłu wydobywczego również na Podkarpaciu. „Nie wolno się poddawać!” (FILM, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. O rozwoju gospodarki opartej na ropie naftowej i gazie ziemnym oraz o podniesieniu bezpieczeństwa energetycznego rozmawiano podczas polsko-słowackiej konferencji „Czyste Karpaty”. W Trzcinicy niedaleko Jasła poszukiwano odpowiedzi na pytanie o wykorzystanie potencjału Podkarpacia w kontekście prac wydobywczych, pamiętając, że to właśnie na tych terenach narodził się przemysł naftowy.

Decyzje o realizacji inwestycji związanych z wydobyciem ropy i gazu nie należą do najłatwiejszych. Najczęściej, w projekty trzeba zainwestować spore sumy pieniędzy, a na efekty czeka się latami.

Podczas konferencji przedstawiono wyniki wielu eksperymentów i badań. Wskazano drogi rozwoju przemysłu wydobywczego i nowoczesne narzędzia do realizacji założonych celów. Zwrócono uwagę na to, że odwaga w działaniu i podejmowaniu decyzji może być kluczowa i przynieść wiele korzyści.

Więcej w materiale filmowym.

31-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.