REKLAMA

Nielegalni imigranci z Iraku oraz Ukrainiec zatrzymani przez Straż Graniczną

KROWICA SAMA / PODKARPACIE. Rodzinę nielegalnych imigrantów z Iraku oraz organizatora przekroczenia granicy – obywatela Ukrainy zatrzymali w piątek 1 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie.

Irakijczycy – rodzice ( 42 i 31 lat) z trójką dzieci (w wieku od 8 do 12 lat) zostali zatrzymani w miejscowości Krowica Sama kiedy wsiadali do samochodu obywatela Ukrainy. Nielegalni imigranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów ale posiadali bagaże z odzieżą i znaczne środki finansowe. Cała rodzina była w dobrym stanie zdrowia, nie wymagali opieki lekarskiej. Zostali przewiezieni na Placówkę Straży Granicznej w Lubaczowie, gdzie otrzymali ciepły posiłek.

31 – letni obywatel Ukrainy miał prawdopodobnie przewieźć imigrantów do Niemiec. Jak ustalili funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG, Ukrainiec w piątek 1 września rano wjechał legalnie do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu.

Obywatel Ukrainy nie przyznał się do organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Został skazany na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ponadto otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren państw Schengen przez okres 5 lat, w niedzielę 3 września został skierowany na Ukrainę.

Natomiast obywatele Iraku – rodzice zostali skazani za przestępstwo nielegalnego przekroczenia granicy. W poniedziałek 4 września cała rodzina została przekazana w trybie readmisyjnym stronie ukraińskiej.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

 

04-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.