REKLAMA

Narodowe Czytanie przy bazylice Ojców Bernardynów. W tym roku posłuchamy „Wesela”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na sobotę 2 września zaplanowano finał kolejnej edycji Narodowego Czytania. Tym razem lekturą będzie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Podkarpackie czytanie dramatu odbędzie się 2 września od 14.00 do 17.00 w ogrodach przy bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie.

Akcja Narodowe Czytanie rozpoczęła się w 2012 roku. Wtedy to na terenie całego kraju czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach lekturami zostawały dzieła Aleksandra Fredry, Bolesława Prusa i Henryka Sienkiewicza. „Quo vadis” przeczytano w ponad 2200 miejscach. Zwycięzcą tegorocznego głosowania okazało się natomiast „Wesele” Wyspiańskiego. Przy rzeszowskiej bazylice Ojców Bernardynów dramat czytać będą przedstawiciele władz, wojska, instytucji kulturalnych, a także szkół i uczelni wyższych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na plakacie.

materiały nadesłane

01-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline