REKLAMA

Krajanka tytoniowa, papierosy oraz alkohol z przemytu. Straż Graniczna ma pełne ręce roboty (ZDJĘCIE)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce ujawnili we wtorek 22 sierpnia na terenie Rzeszowa, 54 kg krajanki tytoniowej a podczas kontroli drogowej prowadzonej w okolicach miasta – 160 paczek papierosów oraz 12,5 litra alkoholu. Łącznie w ciągu jednego dnia zabezpieczyli towar o wartości prawie 40 tys. zł.

Krajankę tytoniową przechowywał na swojej posesji znajdującej się przy jednej z głównych ulic Rzeszowa, 79- letni mieszkaniec tego miasta. Funkcjonariusze SG w garażu oraz w bagażniku jego samochodu ujawnili 54 kg krajanki tytoniowej bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Jej wartość to 37 tys. zł. Mężczyzna zostanie ukarany za popełnienie przestępstwa skarbowego.

Parę godzin później strażnicy graniczni z Placówki w Rzeszowie – Jasionce prowadząc kontrolę drogową na autostradzie A4, zatrzymali w rejonie Sędziszowa Małopolskiego samochód marki Opel Vectra. Pojazdem kierował 56 – letni mieszkaniec Kielc, który sam przyznał się strażnikom granicznym, że przewozi towar bez polskich skarbowych znaków akcyzy. W jego samochodzie funkcjonariusze SG ujawnili 160 paczek papierosów oraz 12,5 litra alkoholu – o łącznej wartości 2,6 tys. zł. Mężczyzna powiedział, że wszystko kupił na bazarze w Rzeszowie. Papierosy i alkohol miały być przeznaczone na jego własny użytek. 56 – latek odpowie za popełnienie wykroczenia skarbowego.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

24-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline