REKLAMA

Grzybiarze utrudniają remont drogi

PORĘBY KUPIEŃSKIE / PODKARPACIE. Kolbuszowscy policjanci interweniowali na drodze relacji Poręby Kupieńskie – Bratkowice w związku ze zgłoszeniami pracowników remontujących ten odcinek drogi. Zgłaszający skarżą się na grzybiarzy, który parkując samochody po obu stronach drogi utrudniają im pracę. Policjanci przypominają o konsekwencjach karnych za wykroczenia drogowe.

Od kilku dni kolbuszowscy policjanci otrzymują zgłoszenia o grzybiarzach utrudniających pracę drogowcom w Porębach Kupieńskich. Pracownicy skarżą, że nie mogą wykonywać swojej pracy, ponieważ, po obu stronach drogi swoje pojazdy parkują ludzie przyjeżdżający w ten rejon zbierać grzyby. Dodatkowo grzybiarze nie stosując się do znaku zakazującego ruchu na tym odcinku, utrudniają wjazd pojazdom dowożącym materiały budowlane.

W związku ze zgłoszeniami funkcjonariusze nałożyli kilka mandatów za niestosowanie się do znaku zakazu ruchu oraz za niewłaściwe parkowanie pojazdu.

Policjanci przypominają, że niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego może skutkować sankcjami karnymi. Parkując pojazdy pamiętajmy nie tylko o obowiązujących przepisach, a także zastanówmy się czy pozostawiony samochód nie utrudni bezpiecznego poruszania się innym uczestnikom ruchu drogowego.

Źródło: KPP Kolbuszowa

08-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.