REKLAMA

Dzięki podkarpackim funkcjonariuszom KAS Skarb Państwa nie stracił ponad 182 tys. zł

PODKARPACIE . Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podczas kontroli szczegółowej pojazdu marki VW Transporter ujawnili 356 kg tytoniu do fajki wodnej bez polskich znaków akcyzy.

9 sierpnia 2017 r. funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Budomierzu przeprowadzili kontrolę samochodu marki VW Transporter, którego kierowcą był obywatel Ukrainy.

Pojazd został skierowany do kontroli szczegółowej. W jej trakcie okazało się, że w podłodze pojazdu znajduje się aż 356 kg tytoniu do fajki wodnej bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na czarny rynek Skarb Państwa straciłby ponad 182 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków (cło, akcyza, vat).  Kierowca pojazdu przyznał się, że jest właścicielem ukrytego towaru.

Całość towaru została zabezpieczona przez funkcjonariuszKAS, a przeciwko obywatelowi Ukrainy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Jako dowód w sprawie zajęto także pojazd użyty do przemytu.

To nie jedyne konsekwencje, jakie może ponieść kierowca pojazdu. Służba Celno-Skarbowa skierowała także wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu na okres 5 lat, co skutkuje zakazem możliwości wjazdu na teren Unii Europejskiej.

materiały nadesłane

 

11-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.