REKLAMA

Dwie grupy nielegalnych imigrantów zatrzymane w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Podczas długiego weekendu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy nielegalnych imigrantów – łącznie siedem osób oraz dwóch cudzoziemców – organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

W niedzielę 13 sierpnia, strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych zatrzymali w okolicach miejscowości Wołosate czterech obywateli Pakistanu. Trzech mężczyzn (w wieku od 21 do 22 lat) oraz 25 – letnia kobieta, nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Pakistańczycy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariuszom Straży Granicznej powiedzieli, że chcieli dostać się do krajów Europy Zachodniej – każdy z nich do innego (Austria, Belgia, Hiszpania, Włochy).

Natomiast wczoraj, tj. 15 sierpnia, strażnicy graniczni z Placówki w Stuposianach zatrzymali w okolicy miejscowości Muczne pięciu obywateli Tadżykistanu. Trzech z nich (mężczyźni w wieku od 27 do 36 lat) nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Dwóch pozostałych (w wieku 45 i 33 lata) to organizatorzy tego przekroczenia – zostali zatrzymani, kiedy w samochodzie czekali na nielegalnych imigrantów. Prawdopodobnie mieli ich wywieźć w głąb naszego kraju, skąd dalej cudzoziemcy mogliby kontynuować swoją podróż na zachód Europy. Organizatorzy przebywali w naszym kraju legalnie, jeden z nich posiada kartę pobytu wydaną w Polsce a drugi aktualnie ubiega się w Polsce o status uchodźcy.

Imigranci usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy państwowej – wszyscy w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej. Natomiast obywatele Tadżykistanu, którzy pomogli swoim rodakom odpowiedzą za organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Aktualnie pozostają oni w dyspozycji Bieszczadzkiego OSG, tę sprawę prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Krościenku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 73 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych – w większości planowali dostać się do krajów Europy Zachodniej i tam poszukać działalności zarobkowej.

straż graniczna

straż graniczna 2

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

16-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.