REKLAMA

LUBACZÓW: Chciała zarobić na przemyconych towarach

LUBACZÓW/ PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie zatrzymali w poniedziałek 24 lipca,  55 – letnią obywatelkę Ukrainy, która w swoim samochodzie przewoziła 110 paczek papierosów pochodzących z przemytu a na posesji u znajomego Polaka przechowywała dodatkowe 270 paczek oraz 7 litów alkoholu również bez polskich skarbowych znaków akcyzy.

Kobieta, która podróżowała samochodem marki Vaz, została zatrzymana do kontroli drogowej w miejscowości Lubaczów. Na tylnym siedzeniu swojego pojazdu przewoziła papierosy bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Strażnicy graniczni przeszukali również posesję znajdująca się pod Lubaczowem należąca do 67 – letniego Polaka, gdzie kobieta przechowywała część swoich bagaży. Jak się okazało, były w nich również towary akcyzowe: papierosy i alkohol. Ukrainka powiedziała, że wszystko miała zamiar sprzedać na terenie Lubaczowa.

Łączna wartość zabezpieczonego alkoholu i papierosów to 5,5 tys. złotych. Kobieta usłyszała zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego, dodatkowo otrzymała decyzję zobowiązująca ją do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren naszego kraju przez okres 1 roku.

14-117446

źródło: BiOSG

26-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.