REKLAMA

BILANS NA GRANICY: 1600 obcokrajowców wjechało do Polski bez wiz

REGION / PODKARPACIE. W pierwszy dzień obowiązywania ruchu bezwizowego, na podkarpackiej granicy odprawiono ponad 1600 obywateli Ukrainy podróżujących na nowych zasadach.

Miniona niedziela 11 czerwca była pierwszy dniem, kiedy obywatele Ukrainy mogli wjeżdżać do Unii Europejskiej bez wiz. Nowe zasady ruchu dotyczą tylko tych osób, które posługują się nowym paszportem biometrycznym. Oprócz niego podróżni muszą posiadać inne dokumenty uzupełniające oraz środki finansowe, a także nie mogą figurować w bazach danych jako osoby, wobec których dokonano wpisu do celów odmowy wjazdu i stanowić zagrożenia dla porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili na kierunku wjazdowym do Polski 12 tysięcy obywateli Ukrainy w tym 1 600 osób skorzystało z możliwości podróżowania bez wiz. Tylko dwie osoby otrzymały decyzje o odmowie wjazdu, gdyż figurowały w systemie SIS – miały zakaz wjazdu do Polski.

Pociągiem relacji Kijów – Przemyśl, przyjechało w niedzielę 540 osób, z czego 154 osoby przekroczyły granicę w ramach ruchu bezwizowego.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG nie odnotowali natężonego ruchu podróżnych, ten dzień na granicy był spokojny.

W przejściach granicznych Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznych odprawia się średnio na dobę 33 tysiące podróżnych (na obu kierunkach). W 2016 roku w ciągu jednego odprawiliśmy rekordowo 47 tysięcy osób. W dniu 11 czerwca odprawiono łącznie 36 tysięcy podróżnych.

14-114709

źródło: BiOSG

13-06-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.