REKLAMA

11. miejsce Grzegorza Nowotarskiego na MŚ w Armwrestlingu (ZDJĘCIA)

W dniach 4-10 września 2017 odbyły się 39 Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu w Budapeszcie. Polskę jak co roku reprezentował rymanowianin, Grzegorz Nowotarski z klubu Spartan Rymanów. 

Prezentujemy relacje zawodnika z przebiegu zawodów:

„Do Budapesztu dotarłem 2 dni przed moimi walkami, aby mieć czas na aklimatyzację. 8 września (piątek) obyło się ważenie zawodników w kategorii senior, oczywiście jak co roku miałem problem z utrzymaniem wagi, lecz tym razem w drugą stronę, przesadziłem z odchudzaniem i ważyłem 78,6 kg (waga startowa 80 kg). Po weryfikacji oraz ważeniu, oficjalnych startujących zawodników było ok 1100 z 32 krajów.

W sobotę, 9 września odbyły się finały ręki lewej kat. senior (21-39 lat), do finałów zakwalifikowało się 28 najlepszych zawodników na świecie, w tym ja. Ostatecznie uplasowałem się na miejscu 17, niestety spadek o 2 oczka w rankingu światowym (MŚ 2016 – miejsce 15). Walki były naprawdę wielką przeprawą, na dzień dobry wylosowałem Daniela Andronache (13 miejsce) z Rumunii. Pierwsze podejście i rozerwanie, sędzia ogłasza strap match czyli walka w paskach (zawodnicy się nie rozerwą), po dość długim pojedynku niestety musiałem uznać wyższość przeciwnika (był silniejszy, niestety).

780

Następny przeciwnik ze Słowacji – Matus Hlubik (27 miejsce), piekielnie szybki, walczący techniką w triceps, na szczęście nie pozwoliłem się zaskoczyć i 2x zatrzymałem Słowaka, lecz dalej walka nie została rozstrzygnięta, kolejna walka w paskach, komenda ready go i gładkie zwycięstwo.

Kolejny zawodnik z Litwy Raimonds Liepins (7 miejsce), łapiemy uchwyt i po kilkunastosekundowej walce dobijam przeciwnika do poduszki, niestety sędzia boczny zauważa faul Litwina (łokieć spadł mu z poduszki) i nie uznaje mojego zwycięstwa, mimo iż Raimonds był w pozycji przegranej, niestety moje protesty nie odnoszą żadnego efektu, walka zostaje wznowiona od początku, chwila nieuwagi i moja ręka ląduje na poduszce przeciwnika, tym samym moja droga ku zwycięstwu została przerwana i ostatecznie uplasowałem się na 17 miejscu. Pozostał niesmak po ostatniej walce i niedosyt, niestety z sędziami się nie dyskutuje tylko akceptuje ich decyzje.

10 września czułem, że powalczę o lepsze pozycje, prawa ręka była przygotowana znacznie lepiej do rywalizacji. Do finałów zakwalifikowało się 35 zawodników, z niecierpliwością czekam na pierwszego zawodnika i znowu rozczarowanie – Bozhidar Simeonov (1 miejsce) z Bułgarii, zwycięzca oraz Mistrz Świata ręki lewej z dnia poprzedniego. Przytłaczająca siła Bułgara nie pozwoliła mi nawet nawiązać dłuższej walki, no cóż pierwsza porażka nie eliminuje zawodnika z turnieju, walczymy dalej.

Kolejny zawodnik z Kostaryki – German Gutierrez Badilla (28 miejsce), ustawienie i szybka wygrana, walczymy dalej. W końcu szczęście dopisuje, kolejny Kostarykańczyk – Edgardo Picado Ramirez (19 miejsce), (dla wyjaśnienia: każdy kraj może wystawić 2 najlepszych zawodników), również tym razem zawodnik z Kostaryki nie stawił większego oporu.

3325

Następnym przeciwnikiem był Beka Tavberidze z Gruzji (7 miejsce), ustawienie, komenda ready go i mój faul łokcia (oderwanie łokcia od poduszki stołu), kolejne ustawienie, które nie dochodzi do skutku i sędzia dyktuje ustawienie sędziowskie (sędzia ustawia ręce zawodników, nie można się poruszyć do komendy ready go). Ustawienie idealne dla mnie, czuję jak wygrywam ten pojedynek i awansuję na 7 miejsce na Świecie… niestety napływ adrenaliny spowodował, iż poruszyłem ręką przy zamykaniu palców i sędzia podyktował drugi faul, który wyeliminował mnie z turnieju, ostatecznie plasując mnie na pozycji 11.

No cóż, na tak wysokiej rangi zawodach (najważniejszych zawodach świata) nie ma miejsca na nawet najmniejszy błąd, trzeba być perfekcjonistą. Tym samym zakończyłem moją rywalizacje na 39 Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu.

Podsumowując całą imprezę, mogę powiedzieć iż z roku na rok poziom zawodników rośnie w bardzo szybkim tempie, trzeba naprawdę przepracować dobrze cały rok, aby móc rywalizować z najlepszymi na Świecie”.

Pełne wyniki w kategorii Grzegorza:

Lewa ręka
1. SIMEONOV, BOZHIDAR – Bulgaria
2. TAVBERIDZE, ZURAB – Georgia
3. MURATOV, ALIZHAN – Kazakhstan
4. URTAEV, ATSAMAZ – Russia
5. CHALIUK, DMYTRO – Ukraine
6. ZIYPAK, HAMZA – Turkey
7. LIEPINS, RAIMONDS – Latvia
8. BERG, PATRIK – Sweden
9. DOBRIN, VIOREL – Romania
10. GIOCO, PLACIDO – Italy
11. MIKHEI, DZMITRY – Belarus
12. DOKUCHAEV, DMITRIY – Uzbekistan
13. ANDRONACHE, DANIEL – Romania
14. MINASCURTA, ANDREI – Moldova
15. GETALO, YEVGENIY – Kazakhstan
16. AXMAN, HENRIK – Sweden
17. NOWOTARSKI, GRZEGORZ – Poland
18. TAVBERIDZE, BEKA – Georgia
19. MANARKA, SARUNAS – Lithuania
20. AVGANA, ADAM – Israel
21. TAUTIEV, GEORGII – Russia
22. DICKIE, SHEA – Canada
23. YONCHEV, DETELIN – Bulgaria
24. TAMMI, JANNE – Finland
25. LENART, ATTILA – Hungary
26. VIRLAN, IVAN – Moldova
27. HLUBIK, MATUS – Slovakia
28. BEZHENAR, YEVHENII – Ukraine

Prawa ręka:
1. SIMEONOV, BOZHIDAR – Bulgaria
2. DOBRIN, VIOREL – Romania
3. TAUTIEV, GEORGII – Russia
4. BARANOV, VALERIY – Kazakhstan
5. MANARKA, SARUNAS – Lithuania
6. ZIYPAK, HAMZA – Turkey
7. TAVBERIDZE, BEKA – Georgia
8. URTAEV, ATSAMAZ – Russia
9. TAVBERIDZE, ZURAB – Georgia
10. GIRARD, PASCAL – Switzerland
11. NOWOTARSKI, GRZEGORZ – Poland
12. GIOCO, PLACIDO – Italy
13. AVGANA, ADAM – Israel
14. LUUKINEN, LASSE – Finland
15. MINASCURTA, ANDREI – Moldova
16. MIKHEI, DZMITRY – Belarus
17. VIRLAN, IVAN – Moldova
18. KALMAHAN, ALIBEK – Kazakhstan
19. PICADO, EDGARDO – Costa Rica
20. KHAN, ALI – Pakistan
21. KASPARS, GRAVIS – Latvia
22. GASHEVSKI, CVETAN – Bulgaria
23. PULSCHER, LUKE – United States
24. MERGL, BALAZS – Hungary
25. DICKIE, SHEA – Canada
26. BEZHENAR, YEVHENII – Ukraine
27. LIEPINS, RAIMONDS – Latvia
28. GUTIERREZ, GERMAN – Costa Rica
29. HLUBIK, MATUS – Slovakia
30. TAMMI, JANNE – Finland
31. ANDRONACHE, DANIEL – Romania
32. WATARU, NISHIKAWA – Japan
33. SJODIN, SEBASTIAN – Sweden
34. BERG, PATRIK – Sweden
35. HEUSE, OLIVIER – Belgium

materiały nadesłane

13-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)