REKLAMA

Ziarna słonecznika z przemytniczą niespodzianką

MEDYKA / PODKARPACIE. Na nietypowy pomysł wpadła obywatelka Ukrainy, chcąc przemycić do Polski papierosy przez przejście graniczne w Medyce. Kontrabanda ukryta była w „oryginalnie” zgrzewanych torebkach z ziarnami słonecznika.

To była rutynowa kontrola celna. Minionej nocy (27/28 października br.) funkcjonariuszka Oddziału Celnego w Medyce kontrolowała bagaż podręczny 31-letniej obywatelki Ukrainy. Kobieta przekraczała granicę samochodem dostawczym na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W jej bagażach znajdowały się oryginalnie zapakowane worki ze słonecznikiem.

Fabryczne, zgrzewane opakowania słonecznika na pozór nie powinny budzić zastrzeżeń, a jednak okazało się, że worki znajdujące się głębiej, niż te na wierzchu, są bardziej twarde niż powinny. Podczas dalszej rewizji wyjaśniło się, że zawierają nie tylko słonecznik.

Małe, niepozorne opakowania z ziarnami słonecznika kryły średnio po 1- 2 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariuszka Służby Celnej wykryła w nich łącznie 410 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Służba Celna zatrzymała papierosy do dalszego postępowania oraz zabezpieczyła 2,5 tys. złotych na poczet kary grzywny, która grozi obywatelce Ukrainy.

fot. Służba Celna

materiały nadesłane

28-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline