REKLAMA

Vera wywęszyła złoto Bałtyku (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad 11 kg nieoszlifowanego bursztynu próbował przemycić przez granicę 26-letni ob. Ukrainy. Wpadł minionej nocy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu. Po wstępnej kontroli przeprowadzonej wraz z psem Verą, która zaznaczyła miejsce pod siedzeniem, funkcjonariusze celni skierowali samochód do budynku kontroli szczegółowej. 

Ok. 02.30 w nocy (12/13 grudnia br.) na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Budomierzu wjechał bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych, kierowany przez 26-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie rewizji okazało się, że w profilu pod siedzeniem znajduje się ukryty przed kontrolą celną towar. W foliowych workach znajdowało się łącznie 11,36 kg bursztynu o rynkowej wartości przekraczającej 22 tys. złotych.

Vera i przechwycony bursztyn 1

Legalny przywóz tego towaru do Polski byłby możliwy po dokonaniu zgłoszenia celnego i uiszczeniu należności przywozowych w kwocie ok. 5300 zł. Kierowca, który nie dopełnił tego obowiązku poniesie odpowiedzialność w ramach wszczętego postępowania, do którego zatrzymane zostały cenne kamienie.

Od początku tego roku, funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy łącznie 427 kg bursztynu.

Vera i przechwycony bursztyn

materiały nadesłane

13-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline