REKLAMA

Stop trującemu alkoholowi – zlikwidowano zorganizowana grupę przestępczą (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad pół roku trwało rozpracowanie przez funkcjonariuszy bieszczadzkiego Oddziału SG i CBŚP z Chełma zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie trzech województw. Grupa przestępcza zajmowała się wprowadzaniem do obrotu nielegalnego alkoholu i papierosów.

Najpierw w Łukowie zlikwidowano przy udziale celników z Białej Podlaskiej nielegalną linię do rozlewu alkoholu. Był to profesjonalny sprzęt składający się z 3 przewodów – wężów technicznych, filtra wodnego z wkładem sznurkowym i pompy hydroforowej, do rozlewania alkoholu z paleto- pojemnika o pojemności tysiąca litrów. W takich warunkach rozlewany był 92-procentowy skażony spirytus, który później trafiał do sprzedaży na lokalnych bazarach.

rozlewnia

Funkcjonariusze zabezpieczyli tam 365 litrów spirytusu w plastikowych opakowaniach, puste butelki i nakrętki oraz uchwyty do butelek. Policjanci CBŚP z Chełma współpracując z pogranicznikami zatrzymali łącznie 6 osób w trzech województwach: mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Funkcjonariusze jednocześnie weszli na posesje w kilku miejscowościach: Terespolu, Łukowie, Markach i Jartyporach. Ostatnia z osób została zatrzymana w Grajewie.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach osoby te już usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw skarbowych. Jedna osoba odpowiadać będzie za kierowanie tą grupą.  Liderowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie skorelowanych działań , w Terespolu u jednego z zatrzymanych mężczyzny funkcjonariusze znaleźli pistolet gazowy, na który nie miał zezwolenia. Ponadto w innych miejscach funkcjonariusze zabezpieczyli puste opakowania papierosów.

rozlew

W sumie zatrzymano: Krzysztofa I. (49 l.), Wojciecha L. (42 l.),  Łukasza T. (32 l.), Gerarda P. (42 l.) i Barbarę W. (45 l.) i Janusza B. (52 l.). Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Zastosowano poręczenia majątkowe, teraz będą podpisywali policyjny dozór.

Do siedleckiej Prokuratury Okręgowej został również doprowadzony z aresztu śledczego lider zorganizowanej grupy przestępczej Tomasz K. (40 l.), który został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP w czerwcu tego roku, podczas przewozu nielegalnych wyrobów – alkoholu i tytoniu. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania grupą i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

materiały nadesłane

28-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.