REKLAMA

Pijany i bez prawa jazdy wiózł córkę ze szkoły

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35 latka kierującego oplem. Mężczyzna wiózł 7 letnią córkę, którą odebrał ze szkoły. Kierowca nie dość, że nie posiadał uprawień do kierowania, to w organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu.

Wczoraj po godz. 13 patrol ruchu drogowego brzozowskiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu nie wzbudzał żadnych podejrzeń, miała to być rutynowa kontrola. Jednak okazało się zupełnie inaczej.

Mężczyzna nie okazał policjantom prawa jazdy, twierdząc, że nigdy go nie posiadał. Już po pierwszych słowach kierowcy funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia. Urządzenie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

583886348

Na tylnym siedzeniu opla, w foteliku, siedziała 7 letnia dziewczynka. Policjanci ustalili, że mężczyzna odebrał córkę ze szkoły i jechał z nią do domu. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę, a dziecko przekazali pod opiekę członka rodziny.

Nieodpowiedzialny ojciec odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Nie ominie go również kara za kierowanie bez uprawnień.

KPP Brzozów
foto: archiwum KPP Brzozów

05-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.