REKLAMA

Alkohol, papierosy, drogie pojazdy i łapówki- pracowity początek tygodnia bieszczadzkich pograniczników (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad 14 tys. paczek papierosów, 646 litrów spirytusu, luksusowy mercedes, rower i nielegalny pobyt w Polsce obywatelki Ukrainy. To oznacza pracowity początek tygodnia dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Lubaczowie, zatrzymali w miejscowości Wierzawice (woj. podkarpackie, gmina Leżajsk), przemytników którzy posiadali papierosy i alkohol o łącznej wartości ok. 250 tys. zł. Dzisiaj nad ranem (30 sierpnia) na drodze krajowej nr 77 funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubaczowa zatrzymali do kontroli kierowcę fiata dukato. Samochodem kierowała 46-letnia kobieta, a pasażerem był obywatel Ukrainy. Oboje zameldowani w powiecie przemyskim. W trakcie kontroli przestrzeni bagażowej pojazdu, w podwójnej podłodze, funkcjonariusze ujawnili 14,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Równocześnie, strażnicy graniczni przeszukali należącą do podejrzanych posesję w okolicy miasta Przemyśla gdzie dodatkowo ujawniono jeszcze 646 litrów nielegalnego spirytusu.Kobietę i mężczyznę zatrzymano. Aktualnie, czeka ich odpowiedzialność za przestępstwo karno-skarbowe popełnione wspólnie i w porozumieniu. Łącznie, do sprawy Straż Graniczna zajęła towar o szacunkowej wartości prawie 250 tys. zł.

14-98495

29 sierpnia, na przejściu granicznym w Korczowej, w trakcie odprawy na wyjazd z Polski, zatrzymano samochód osobowy marki Mercedes CLK 200CDI (rok prod. 2015) o wartości ponad 150 tys. zł. W trakcie sprawdzania oznaczeń identyfikacyjnych pojazdu, funkcjonariusze ustalili, że tydzień wcześniej samochód ten został skradziony w Niemczech i figuruje w bazach SiS i Interpol. Kierowcą samochodu był 30-letni ob. Austrii. Kilka godzin później, zatrzymano naczepę marki Schwartzmuller z 1997 roku, która figurowała w bazach SiS i Interpol jako skradziona również na terytorium Niemiec. Kierowcą samochodu ciężarowego z feralną naczepą był ob. Ukrainy. Natomiast, w trakcie kontroli przestrzeni bagażowej ukraińskiego samochodu, funkcjonariusze SG ujawnili rower marki Romet. Okazało się, że w przewożonym rowerze usunięto oznaczenia i numery identyfikacyjne, co uzasadniło podejrzenie, iż jednoślad może pochodzić z kradzieży. Wartość roweru oszacowano na kwotę ok. 2 tys. zł.Zgodnie z procedurą, we wszystkich ujawnionych przypadkach, dalsze postępowanie wyjaśniające poprowadzą funkcjonariusze Policji z Radymna.

Funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która usiłowała wręczyć łapówkę.Do zdarzenia doszło we wtorek 30 sierpnia na przejściu granicznym w Korczowej. W trakcie kontroli dokumentów 26-letniej obywatelki Ukrainy wracającej do swojego kraju, funkcjonariusze ujawnili, iż nie posiada ona legalnego tytułu pobytowego i przebywa w Polsce nielegalnie.Podróżna chcąc uniknąć wydania m. in. decyzji zobowiązującej do opuszczenia Polski oraz zakazu wjazdu, wręczyła funkcjonariuszowi 100 Euro.Aktualnie, kobieta dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej, przyjmując karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo otrzymała zakaz wjazdu na terytorium RP na okres 6 miesięcy.

BOSG

30-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.