REKLAMA

Symptomy, rodzaje przemocy oraz procedura ,,Niebieskiej Karty”. O przemocy w rodzinie z nauczycielami

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj w Gimnazjum nr 4 w Sanoku policjanci spotkali się z gronem pedagogicznym. Głównym tematem spotkania było zjawisko przemocy w rodzinie oraz procedura „ Niebieskie Karty”.

Wczoraj z  gronem pedagogicznym w Gimnazjum nr 4 w Sanoku na temat zjawiska przemocy w rodzinie rozmawiali policjanci z zespołu ds. nieletnich. Główne aspekty, które zostały poruszone na spotkaniu to m. in. rodzaje przemocy, symptomy, które mogą wskazywać, że osoby dotknięte są tym zjawiskiem, oraz metody i sposoby udzielania pomocy osobą pokrzywdzonym.

Nauczycielom przekazano także informacje, w jaki sposób należy rozmawiać z osobami, u których istnieje podejrzenie, że są osobami dotkniętymi przemocą oraz jakie kroki należy podjąć, aby im pomóc. Funkcjonariusze omówili również procedurę „Niebieskie Karty”. Policjanci poinformowali czemu ta procedura służy oraz kiedy i w jakiej sytuacji należy ją prowadzić.

źródło: KPP Sanok

przemoc w rodzinie

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.