REKLAMA

Strzelaniem uczcili niepodległość (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 9 i 10 listopada odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane dla uczczenia 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zawody, pod Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka, zorganizowała sekcja strzelectwa sportowego działająca przy Gimnazjum nr 1 w Sanoku i ILO w Sanoku.

Zawody przeznaczone były dla młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej szkół sanockich, a odbywały się na strzelnicy w ZS2 (Mechaniku), gdzie na co dzień trenują zawodnicy z sekcji. Pierwszego dnia wystartowało 24 gimnazjalistów ze wszystkich sanockich gimnazjów, drugiego 36 uczniów szkół ponadgimnazjalnych (ILO, IILO, ZS1,ZS2,ZS3,ZS4. Ogółem w tych dwu dniowych zawodach wzięło udział 60 uczestników. Każda z drużyn składała się z trzech chłopców i trzech dziewczyn. Rywalizowano w konkurencji karabinek pneumatyczny, odległość 10m. Zawody zorganizowali i przeprowadzili instruktorzy z sekcji Paweł Stefański (dyrektor Gimnazjum nr 1 w Sanoku) oraz Sylweriusz Gaszczyk (nauczyciel z ILO w Sanoku).
Były to pierwsze od wielu lat, tak duże zawody strzeleckie dla młodzieży. Przypomnijmy, że w ZS2 (Mechaniku) działał kiedyś prężnie UKS „UZI”, ale też i w innych szkołach były podobne sekcje.

Zawody mogły się odbyć dzięki profesjonalnemu sprzętowi, który został wypożyczony z zaprzyjaźnionego Klubu Strzeleckiego MUKS „Podkarpacie” Jedlicze którego trenerem i instruktorem jest Pan Andrzej Cynarski.

Wyniki

Wyniki z pierwszego dnia zawodów – gimnazja sanockie.

g1 tabela

Wyniki drugiego dnia zawodów – szkoły ponadgimnazjalne.
g1 tabela2

materiał nadesłany

12-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)