REKLAMA

Sanoczanie rozpoczęli letnie przygotowania

SANOK / PODKARPACIE. 11 zawodników pojawiło się na pierwszym treningu Ciarko PBS Bank KH Sanok. Wychowankowie klubu pod okiem duetu Tomasz Demkowicz – Marcin Ćwikła rano odbyli trening biegowy, zaś wieczorem pojawili się w siłowni.

Na pierwsze zajęcia wybrali się Robert Kostecki, Marek Strzyżowski, Rafał Ćwikła, Mateusz Wilusz, Marcin Biały, Mateusz Skrabalak, Hubert Demkowicz oraz juniorzy Piotr Naparło, Maciej Bielec, Konrad Ćwikła, Kamil Olearczyk i Bartosz Hućko. W tym tygodniu do tej grupy dołączyć ma Bogusław Rąpała. Klub kontaktował się także z oświęcimianinem Dariuszem Wanatem i nowotarżaninem Łukaszem Siutym, którzy także zdobyli mistrzostwo Polski juniorów. Natomiast obrońca Kamil Dolny, nie zdecydował się pozostać w Sanoku, gdyż otrzymał propozycję gry w Opolu.

Niewykluczone, że w drużynie pozostanie Michael Cichy i Matt Williams, obaj czekają na rozwój sytuacji w grodzie Grzegorza. Klub prowadzi także rozmowy z kilkoma młodymi zawodnikami polskiego pochodzenia zza oceanu. – Jeśli tylko finanse pozwolą, to chcemy kontynuować ten kierunek. Tym bardziej, że musimy uzupełnić skład, gdyż ilościowo nie mamy na tyle zawodników, by opierać wyłącznie się na wychowankach, ale to oni będą stanowili większość i będą mieli okazję do regularnej gry – mówi Maciej Bilański, wiceprezes.

Treningi w okresie letnim prowadzić będą Tomasz Demkowicz i Marcin Ćwikła, ale na ostateczny skład sztabu szkoleniowego jeszcze trzeba poczekać. Wszystko wskazuje, że „jedynką” będzie trener zagraniczny. – W okresie letnim treningi przygotowywali drużynę do sezonu będą Demkowicz z Ćwikłą. Co dalej? To okaże się, gdy sponsorzy ostatecznie podejmą decyzję o grze seniorów w lidze i jakim budżetem będziemy dysponować. W późniejszym okresie, być może drużynę przejmie trener ze Skandynawii lub Kanady, gdyż szukamy szkoleniowca właśnie z tamtych rejonów – usłyszeliśmy od zarządu klubu.

za: hokej.net
foto: archiwum Esanok.pl

02-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline