REKLAMA

REGION: W Wielkim Tygodniu ukradli 11 metrów przestrzennych drewna (ZDJĘCIA)

MIELEC / PODKARPACIE. Kradzież 11 metrów przestrzennych papierówki brzozowej ujawnili tuż przed Świętami Wielkanocnymi strażnicy leśni z Nadleśnictwa Mielec. Szybkie dochodzenie pozwoliło wykryć sprawców, którzy – jak się okazało – działali pod osłoną nocy w Wielką Sobotę.

Ze składu przejściowego leśnictwa Malinie skradziono drewno stosowne złożone do sprzedaży. Zdarzenie miało miejsce 4 kwietnia około drugiej w nocy. Część drewna sprawcy wywieźli z lasu i porzucili w polach, natomiast druga część została zabezpieczona przez strażników na dwukółce. Jeden ze sprawców kradzieży został zatrzymany bezpośrednio po ujawnieniu przestępstwa. Był to kierowca ciągnika, który odczepiwszy przyczepę, uciekł z miejsca zdarzenia. Porzucony następnie ciągnik odnaleźli strażnicy w niedalekich zabudowaniach. Drewno wraz z dwukółką zostało przez nich zabezpieczone i przewiezione na teren siedziby nadleśnictwa.

W trakcie dochodzenia okazało się, że w sprawę zamieszane są co najmniej trzy osoby. Jednej z nich postawiono zarzut z kodeksu wykroczeń, dwie zaś będą odpowiadać z kodeksu karnego – grozi im za to kara do trzech lat więzienia. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Tuszowie Narodowym.

W przedświątecznym tygodniu Straż Leśna w Nadleśnictwie Mielec złapała również w leśnictwie Malinie na gorącym uczynku sprawcę wyrębu i kradzieży drewna dębowego o masie jednego metra sześciennego i wartości około 300 zł. Okazał się nim mieszkaniec wsi Grochowe, który drewno ładował na dwukółkę doczepioną do ciągnika rolniczego. Również w tym leśnictwie 1 kwietnia ujawniono cztery pnie po skradzionych sosnach. Podczas prowadzonych czynności dochodzeniowych ujawniono i zabezpieczono skradzione drewno sosnowe u jednego z mieszkańców wsi Chrząstów. Masa wyrąbanego i skradzionego drewna wynosi 4,5 metra sześciennego, natomiast wartość  2,4 tys. zł.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Bogdan Snopkowski, Nadl. Mielec
źródło: RDLP w Krośnie

08-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.