Pucharowy sukces TSV. Sanoczanie w III rundzie

SANOK / PODKARPACIE. Daleki wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego okazał się szczęśliwy dla siatkarzy TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok, którzy z miejscową Lechią rywalizowali w ramach II rundy Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Podpory wygrali 3:0 i awansowali do kolejnego etapu zmagań.

Siatkarze z Sanoka wygrali historyczny mecz w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Był to trzeci występ drużyny TSV w tych rozgrywkach. Po przegranych z Wartą Zawiercie 0:3 (2013) i Hutnikiem Kraków 2:3 (2014) przyszedł czas na pierwszą wygraną. Na pokonanym polu, sanoczanie zostawili reprezentanta grupy 3. II ligi KS Lechię Tomaszów Mazowiecki, ogrywając ten zespół na jego terenie 3:0.

Na zwycięstwo bez straty seta siatkarze TSV musieli solidnie zapracować. We wszystkich partiach gospodarze zdobywali przynajmniej 20 punktów. Nie brakowało wyrównanych fragmentów, zaciętych wymian i nerwów. W drugim secie żółtą kartką za podważanie decyzji arbitrów ukarany został Paweł Rusin. W najważniejszych momentach meczu, więcej siatkarskich atutów zaprezentował jednak lider grupy 6. i pewnie zameldował się w III rundzie rozgrywek pucharowych (w pierwszej rundzie TSV miało wolny los).

Początek spotkania był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt. Lechia prezentowała dobry poziom. Końcówka pierwszej partii należała jednak do nas. W drugim i trzecim secie kontrolowaliśmy już przebieg wydarzeń na parkiecie. Pomógł nam w tym w dużej mierze Paweł Rusin, który serwisem demolował przyjmujących i libero naszych rywali. Pod koniec drugiej odsłony trener zdecydował się na zmiany. W ostatnim secie graliśmy już z pięcioma roszadami w porównaniu z wyjściowym zestawieniem – komentuje Tomasz Kusior, środkowy TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok 0:3 (20, 21, 20)

Lechia: Musiał, Latocha, Jedliński, Narowski, Herbich, Zalewski, Kornacki (libero) oraz Makowski, Kowalski, Spychała, Turoboś. Trener: Migała.

TSV: Łaba, Józefacki, Rusin, Kusior, Kalandyk, Kosiek, Dembiec (libero) oraz Przystaś, Soja, Gąsior, Jakubek, Gnatek. Trener: Podpora.

W III rundzie rywalem TSV będzie SMS PZPS III Spała (14.10). Sanoczanie znów zagrają na wyjeździe. Awans uzyska zwycięzca tego meczu. Na tym etapie nie ma bowiem spotkań rewanżowych. Jeśli drużynie z Podkarpacia udałoby się pokonać kolejną przeszkodę, na kibiców TSV czekałaby nie lada gratka. W IV rundzie Pucharu Polski, do gry przystępują zespoły pierwszoligowe, a gospodarzem pojedynków są zespoły występujące na niższym szczeblu.

Rozgrywki pucharowe traktujemy bardzo poważnie. Chcemy wygrać w Spale, aby przenieść rywalizację na nasz teren i zmierzyć się z drużyną pierwszoligową – mówi Tomasz Kusior, wychowanek TSV.

Tymczasem już w najbliższą sobotę (10.10) 3. kolejka II ligi grupy 6. Sanok zmierzy się z PZL Sędziszów. Mecz odbędzie się w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku. Początek o 17:00. Transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi portal Esanok.pl.