REKLAMA

Przyroda w obiektywie. Rusza konkurs Leśne Fotografie (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Telewizją Polską organizuje XV edycję konkursu „Leśne Fotografie 2015”.

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników lasu, którzy fotografują przyrodę i chcą się swymi wrażeniami z leśnych wędrówek podzielić z innymi.

1
W poprzedniej edycji I nagrodę zdobył Radosław Kaźmierczak za zdjęcie Szukając pożywienia

Można zgłosić prace pokazujące piękno leśnego pejzażu, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego, urodę leśnych zabytków czy urok grzybobrania. Fotografie muszą być po prostu LEŚNE.

Każdy uczestnik może zgłosić odbitki najwyżej trzech zdjęć w rozmiarze 20 x 30 cm wraz z kartą zgłoszenia w osobnej, zaklejonej kopercie oznaczonej godłem (pseudonimem). Prace należy nadesłać w terminie do 15 stycznia 2016 roku na adres organizatora: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, 38-400 Krosno, ul. Bieszczadzka 2; z dopiskiem „Leśne fotografie 2015″. Rozstrzygnięcia konkursu dokona jury złożone z profesjonalnych fotografików w terminie do 31 stycznia 2016 roku. Szczegóły regulaminu oraz karta zgłoszenia na stronie internetowej organizatora.

2
W poprzedniej edycji II nagroda – Piotr Grochala – W bukowym zachwycie

W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział już ponad 1950 osób. Zwyczajowo nagrodą główną jest trzydniowy pobyt dla 2 osób na terenie jednego z bieszczadzkich nadleśnictw. Laureaci trzech pierwszych nagród otrzymują też tradycyjnie statuetki z wizerunkiem św. Franciszka – patrona leśników i ekologów. Przewidziano również inne wyróżnienia ufundowane przez sponsorów i partnerów konkursu. Prace zakwalifikowane przez jury prezentowane będą na wystawie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w lutym 2016 r. Zapraszamy miłośników lasu do udziału w konkursie.

3
W poprzedniej edycji III nagroda – Inka Wieczeńska – Cierniste modrzewie

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
źródło: RDLP

26-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)