REKLAMA

Praca za seks, gwałt i łapówki. Te i inne zarzuty postawione byłemu marszałkowi Podkarpacia

SANOK / PODKARPACIE. 16 zarzutów wobec byłego marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. sformułowała Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. Do głównych należy korupcja, powoływanie się na wpływy, gwałt, czy załatwianie pracy za seks. K. grozi do 10 lat więzienia.

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę trwało niespełna trzy lata. Zaczęło się od afery korupcyjnej, która ostatecznie doprowadziła do zmiany władzy w województwie. Jak się później okazało, zarzuty dotyczące łapówek były tylko wierzchołkiem góry lodowej. Zakończone we wtorek śledztwo skutkuje postawieniem Mirosławowi K. 16 zarzutów, wśród nich: przyjmowania korzyści majątkowych, powoływania się na wpływy, gwałtu oraz załatwiania posad w zamian za seks.

W całej sprawie podejrzanych jest 9 osób. Łącznie postawiono 30 zarzutów – mówi prokurator Grzegorz Janicki, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

Oprócz byłego marszałka, zarzuty usłyszą między innymi: Henryk S. – były burmistrz Ustrzyk Dolnych i Jan B. – były sekretarz Ustrzyk Dolnych.

Wiele wskazuje na to, że do 21 kwietnia do sądu w Rzeszowie wpłynie akt oskarżenia. Taki termin zakłada kodeks postępowania karnego.

Jest to termin instrukcyjny – zaznacza Grzegorz Janicki.

1foto: archiwum

09-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.