REKLAMA

Poznaj region, zbieraj monety i ciesz się wiedzą. Ruszyła ekologiczna gra o Sanoku i okolicach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Urząd Miasta Sanoka zaprasza do wspólnej ekologicznej zabawy. Specjalnie na potrzeby mieszkańców naszego regionu stworzona została gra edukacyjno-przygodowa, dzięki której możemy poznać charakterystyczną roślinność oraz różnorodność środowiska.

Realizacja projektu wynika z pilnej potrzeby podniesienia wiedzy mieszkańców miasta w zakresie form ochrony przyrody, w tym obszarów NATURA 2000, oraz bioróżnorodności środowiska naturalnego miasta.

Celem pierwszoplanowym projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat różnorodności biologicznej oraz edukacja w tej dziedzinie w powiązaniu ze zmianami klimatycznymi i ekonomiczną wartością ekosystemów.

Drugoplanowym celem projektu jest edukowanie społeczeństwa miasta w zakresie funkcjonowania sieci ochrony przyrody NATURA 2000 ze szczególnym uwzględnieniem flory i fauny występującej na terenie miasta Sanoka.

W ramach projektu przygotowana została gra edukacyjno-przygodowa ,,Eko Tour. Gra jest dostępna do pobrania za darmo, na komputery osobiste, oraz na platformę Android.

„Eko Tour” to gra przygodowa, która pozwala poznać charakterystyczną faunę i florę Miasta Sanoka i okolic. Główna postać to sympatyczny harcerz, który przemierzając tutejszą puszczę spotyka na swojej drodze dzikie zwierzęta i rzadkie rośliny. W ten sposób utrwala je wizualnie, a w „galerii wiedzy” może poznać ich dokładny opis.

Gra składa się z 18 misji, w których do pokonania jest określony fragment lasu, oraz z trybu przygody w którym musimy pokonać jak najdłuższy odcinek lasu omijając wszelkie przeszkody. Podczas podróży do zebrania jest eko waluta. Zebrane monety pozwalają na odblokowanie 28 kart, które prezentują sanocką faunę i florę. Gra udostępnia trzy poziomy trudności dostosowane do wieku gracza. Aby dołączyć do gry, wejdź na stronę: www.eko-sanok.com.pl

źródło: UM Sanok

13-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)