REKLAMA

Powstał wydział do walki z cyberprzestępczością!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Walka z przestępczością w Internecie, a także ujawnianie przestępstw popełnianych z użyciem najnowszych technologii komputerowych i telekomunikacyjnych to główne zadania Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością utworzonego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

 

Od 15 marca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie funkcjonuje Wydział do walki z Cyberprzestępczością. To komórka organizacyjna powstała na bazie działającej od sierpnia ub. roku Sekcji do walki z Cyberprzestępczością w Wydziale Wywiadu Kryminalnego. Wydział tworzą doświadczeni policjanci zajmujący się tropieniem przestępczości w Internecie.

Wydział został utworzony na mocy decyzji Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinspektora Zdzisława Stopczyka. Jest odpowiedzią na coraz bardziej realne zagrożenie przestępczością w Internecie.

Do zadań wydziału należy m.in. stały monitoring Internetu pod kątem zamieszczania i rozpowszechniania treści zabronionych, ujawnianie i zwalczanie przestępstw popełnianych przy użyciu sieci komputerowych, systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, ustalanie sprawców takich przestępstw, współpraca z dostawcami usług internetowych i administratorami sieci.

KWP Rzeszów

17-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.