REKLAMA

Podejrzani o kradzież metodą „na przewałkę”. Najpierw sztuczne zamieszanie, potem kradzież (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże. Zatrzymani działając metodą na tak zwaną „przewałkę” dwukrotnie okradli mieszkańców Rzeszowa. Ich łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do kradzieży doszło w grudniu i styczniu w Rzeszowie. Mężczyzna obserwował osoby podejmujące gotówkę w banku i spośród nich typował ofiarę. Dawał znać kolegom, wtedy jeden podchodził do takiej osoby mówiąc, że znalazł właśnie większą kwotę pieniędzy i że może się nimi podzielić. Po chwili podchodził jego wspólnik twierdząc, że to jego pieniądze i żądał ich zwrotu, strasząc wezwaniem policji. Żądał także przeliczenia obu kwot, czyli rzekomo znalezionych pieniędzy i gotówki wybranej z banku przez zaczepionego przechodnia. W całym tym sztucznym zamieszaniu mężczyźni kradli część pieniędzy swojej ofiary.

We wtorek policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy uzyskali informację, że podejrzewani o te przestępstwa kolejny raz przyjechali do Rzeszowa. Funkcjonariusze obserwowali ich samochód. Pod jednym z banków do auta wsiadło dwóch mężczyzn, którzy odjechali w kierunku Jasionki. Tam na stacji paliw dosiadł się do nich trzeci mężczyzna. Wtedy zatrzymali ich policjanci.

Okazali się nimi mieszkańcy powiatu nyskiego w wieku 28, 46 i 56 lat. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli m.in. zwitek pieniędzy, plik banknotów jednodolarowych oraz 124 imitacje banknotów 100 złotowych. Zatrzymani posługiwali się nimi podczas przestępczego procederu.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Rzeszów

20-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.