REKLAMA

,,Piękno jest w nas.” Stowarzyszenie Sanitas zrelaksowało pacjentki sanockiego szpitala (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi ,,Sanitas” po raz kolejny udowodniło, że warto jest być piękną w chorobie. Wczoraj, 20 października w sanockim szpitalu miało miejsce niecodzienne spotkanie relaksacyjne dla wszystkich pacjentek.

Od czterech lat Stowarzyszenie Sanitas wspiera kobiety przede wszystkim w walce z chorobami nowotworowymi. Za sprawą niezwykłych kobiet w szpitalach organizowane są akcje ,,Piękna w chorobie”. Najczęściej odbywają się one na oddziale onkologicznym, w Sanoku jednak akcja ta miała odmienny charakter. Relaks i odprężenie – to podczas spotkania było najważniejsze.

Aby osiągnąć cel, uczennice Szkoły Muzycznej Maria Kozimor oraz Zuzanna Kopeć wprowadziły pacjentki w nostalgiczny nastrój za sprawą utworów m.in Marka Grechuty. Mnóstwo ciepła w ten jesienny i deszczowy dzień dała pacjentkom także założycielka Stowarzyszenia Anna Nowakowska, która prezentując swoją historię walki z chorobą nowotworową, niezmiennie zachęcała do profilaktyki. Punktem kulminacyjnym spotkania było spotkanie z psycholog Kingą Midzio, która przygotowała dla kobiet chwilę odprężenia.

Siłę możemy znaleźć w sobie – mówiła psycholog. – To co na zewnątrz jest ważne, jednak całe piękno jest w nas i warto je wszystkim pokazywać.

DSC_0083 — kopia

foto:Red., nadesłane

21-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)