REKLAMA

Oddali hołd i uczcili pamięć bohaterów z Falejówki i Pakoszówki (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: W niedzielę 8 listopada odbyły się Obchody Święta Niepodległości w Falejówce, podczas których złożono kwiaty pod pomnikiem poległych podczas II wojny światowej mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka.

Na tę uroczystość licznie przybyli mieszkańcy Falejówki i Pakoszówki, Paweł Wdowiak, sekretarz gminy Sanok, rodziny poległych, radni gminy Sanok: Tadeusz Wojtas oraz Stanisław Mika, sołtys miejscowości Falejówka – Lesław Łuczka, sołtys Pakoszówki – Jerzy Bieleń, sołtys Raczkowej – Jerzy Szałankiewicz oraz delegacja ze szkoły podstawowej w Falejówce na czele z panią dyrektor – Zofią Cecułą-Stabryła i delegacja ze szkoły podstawowej w Pakoszówce na czele z panią dyrektor – Małgorzatą Wileczek.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Po Mszy Świętej dalsza cześć uroczystości odbyła się przed pomnikiem poległych mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka – rozstrzelanych 20 marca 1944 roku przez hitlerowców na oczach swoich najbliższych. Zaproszeni goście wraz z mieszkańcami Falejówki i Raczkowej złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem poległych.

materiał nadesłany

10-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)