REKLAMA

Amfetamina, marihuana, tabletki „extasy”… Grupa przestępcza rozbita (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad 21 kilogramów amfetaminy, 2 kg marihuany, 811 sztuk tabletek „extasy”, broń palną oraz fałszywe banknoty studolarowe – przejęli funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w wyniku akcji prowadzonej od dłuższego czasu we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP w Przemyślu, a wymierzonej przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej działającej na Podkarpaciu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków – to ponad 750 tysięcy złotych.

Od ponad 1,5 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia (Bieszczadzki Oddział SG) realizowali nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się nielegalnym sprowadzaniem z zagranicy narkotyków, ich obrotem i rozprowadzaniem. W wyniku tych działań, do tej pory zarzuty usłyszało, zostało tymczasowo aresztowanych lub objętych dozorem policji 10 osób w wieku od 22 do 43 lat. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta. Osoby pochodzą z terenu całej Polski. Na czele grupy stał 42-letni, bezrobotny mieszkaniec Przemyśla, który organizował, nadzorował i kierował przestępczym procederem.

Członkowie grupy trudnili się nielegalnym sprowadzaniem z zagranicy ( m.in. z Holandii) narkotyków, następnie ich obrotem w Polsce, ale również odsprzedawaniem ich w celu dalszego przemytu poza granicę Polski.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku., kiedy to w rejonie Wrocławia, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali głównego organizatora procederu przewożącego narkotyki z Holandii. Razem z nim zatrzymano 24-letnią kobietę. Aktualnie, oboje przebywają w zakładzie karnym.

Z dotychczasowych ustaleń zgromadzonych w toku prowadzonego śledztwa wynika, że grupa ta oprócz handlu narkotykami, fałszywymi banknotami i bronią ma na koncie czerpanie korzyści z nierządu.

Spektakularne zatrzymania narkotyków na podkarpackiej granicy państwowej w 2014 roku

4 kwietnia w drogowym przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Oddziału Celnego ujawnili 150 kg heroiny. Narkotyk był ukryty w skrytce podłogi naczepy zestawu ciężarowego zarejestrowanego na azerskich numerach rejestracyjnych. Sprawcą przemytu był ob. Turcji z czeską wizą pobytową. Heroina przemycana była trasą „północnego szlaku bałkańskiego” z Afganistanu do krajów Europy Zachodniej.

21 października, funkcjonariusze Straży Granicznej z drogowego przejścia granicznego w Korczowej we współdziałaniu z funkcjonariuszami Oddziału Celnego zatrzymali ponad 54 kg haszyszu, który ukryty był w butli gazowej samochodu osobowego marki Mercedes zarejestrowany na portugalskich numerach rejestracyjnych. Wartość narkotyku to 1 620 000 zł. Sprawcą przemytu był ob. Ukrainy z paszportem portugalskim. Haszysz przemycano z Maroka do Portugali skąd przez Hiszpanię, Francję, Niemcy, Polskę miał trafić na Ukrainę.

BOSG

28-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)