REKLAMA

800-set sprawdzonych kierowców. Wszyscy trzeźwi

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W piątek od wczesnych godzin porannych, na terenie powiatu sanockiego policjanci prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Podstawowym celem tej akcji jest eliminowanie z dróg kierowców, którzy usiedli za kierownicą swojego pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Wszyscy sprawdzeni przez sanockich policjantów kierujący byli trzeźwi.

Akcja „Alkohol i Narkotyki” jest prowadzona cyklicznie. Podstawowym jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W miniony piątek policjanci zorganizowali kilkanaście punktów kontrolnych na terenie powiatu sanockiego. W trakcie akcji policjanci skontrolowali 800 kierujących. Tym razem obyło się bez nieprawidłowości. Wszyscy sprawdzeni przez sanockich policjantów kierujący byli trzeźwi.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.

źródło: KPP Sanok

1729192632

02-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)