REKLAMA

Efektowne, powietrzne ewolucje na desce i nartach! Wojciech Pietryka z Sanoka mistrzem Polski (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W ośrodku Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych odbyły się Amatorskie Mistrzostwa Polski w skokach na poduchę „Big Air Bag”. Rywalizowano w dwóch kategoriach: deska i narty. Bezkonkurencyjny w tej pierwszej, okazał się Wojciech Pietryka z Sanoka. Zobacz kompilację najefektowniejszych skoków!

W zawodach wzięło udział 35 zawodników. Rywalizujących nie odstraszyła deszczowa pogoda, choć z pewnością nie ułatwiała ona wykonywania skoków.

W eliminacjach do finału, każdy z uczestników wykonał trzy skoki. Dwa, które zyskały najwyższe noty sędziów (od 0 do 10) były sumowane i zapisywane na koncie zawodnika. Do batalii decydującej o tytule amatorskiego mistrza Polski awansowało pięciu narciarzy i pięciu deskarzy.

W finale zawodnicy ponownie mieli trzy okazje do zachwycenia sędziów. System zdobywania punktów był taki sam, jak w przypadku eliminacji.

Zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego etapu rywalizacji, najlepszy wśród uczestników jeżdżących na desce snowboardowej był Wojciech Pietryka z Sanoka. 18 na 20 punktów zdobyte w finale, pozwoliły utalentowanemu 19-latkowi zdystansować rywali i stanąć na najwyższym stopniu podium. Trikiem dającym zwycięstwo był podwójny backflip. Wśród narciarzy triumfował Maciej Czyż z Głogowa Młp..

Snowboard to moja życiowa pasja. Jeżdżę już 10 lat i z chęcią biorę udział w takich zawodach. Niestety, nie ma możliwości, aby skoki na poduchę trenować częściej niż raz, dwa razy na sezon, ale zawsze korzystam z takich okazji. Zawsze wiąże się z tym dużo zabawy. Możliwe jest wykonywanie ciekawych ewolucji, a upadek nigdy nie boli (śmiech). Cieszę się z wygranej – mówi Wojciech Pietryka, sanoczanin, amatorski mistrz Polski w skoku na poduszkę.

źródło: Red.

foto: arch. prywatne

14-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)