REKLAMA

Zmarł 5-letni chłopiec ranny w wypadku w Tylawie

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Tylawie w powiecie krośnieńskim. W zderzeniu trzech pojazdów ranne zostały trzy osoby.  W wyniku poniesionych obrażeń 5-letni chłopiec zmarł w szpitalu. Sprawca wypadku przebywa w areszcie.

Do wypadku doszło w ubiegły czwartek, około godz. 14.30 w Tylawie. Zderzyły się tam trzy pojazdy – fiat punto, mercedes sprinter i ciężarowy daf. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letnia kierująca fiatem zatrzymała się przy osi jezdni i oczekiwała na możliwość skrętu w lewo. W tył fiata uderzył mercedes, który wypchnął go pod jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy. Zespół pojazdów w wyniku zderzenia zepchnął fiata do rowu.  Wstępne ustalenia wskazują, że 31-letni kierowca mercedesa nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zmieniającej się sytuacji na drodze w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go samochodu.

Ranne w tym wypadku zostały trzy osoby podróżujące fiatem, mieszkańcy gminy Krościenko Wyżne. Kierująca fiatem kobieta i 53-letni pasażer zostali przewiezieni do krośnieńskiego szpitala. 5-letni chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie. Stan chłopca był ciężki i w wyniku poniesionych obrażeń 5-latek zmarł w nocy z piątku na sobotę.

Wobec sprawcy wypadku zastosowano trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Droga krajowa nr 9 relacji Dukla – Barwinek była zablokowana przez prawie cztery godziny. Po godz. 18 ruch został przywrócony.

KMP Krosno

17-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline