REKLAMA

Zatrzymali grupę przemytników. To był największy przemyt przez zieloną granicę

BIESZCZADY / PODKARPACIE.  Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 osób, które działały w grupie przestępczej trudniącej się przerzutem papierosów prze zieloną granice. W trakcie działań zabezpieczono trzy samochody oraz 5,5 tysiąca kartonów papierosów o łącznej wartości  ponad 600 tysięcy złotych. Jest to największy  jak do tej pory przemyt towarów akcyzowych przez zielona granicę ujawniony przez Straż Graniczną.

Grupa mężczyzn z województwa lubelskiego od kilku tygodni pojawiała w pobliżu zielonej granicy – okolice miejscowości Wólka Żmijowiska – rejon działania Placówka SG w Lubaczowie. Strażnicy graniczni mieli uzasadnione podejrzenia że mężczyźni będą chcieli przemycić towary akcyzowe. W niedziele (tj. 21 – go lipca) we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze SG zobaczyli dwa pojazdy typu bus wyjeżdżające z kompleksu leśnego (okolice miejscowości Wólka Żmijowiska), pojazdy nie zatrzymały się do kontroli drogowej. Straż graniczna rozpoczęła pościg, podejrzani uciekali początkowo drogami leśnymi a potem publicznymi, jeden z samochodów stracił oponę ale pomimo to dalej próbowano nim uciekać.

Oba pojazdy zostały zatrzymane  w okolicach miejscowości Zapałów – powiat jarosławski. Jak się okazało w busach znajdowało się  5,5 tysiąca kartonów papierosów różnych marek bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Ich wartość oszacowano na ponad 600 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali sześciu mężczyzn ( w wieku 44 lata, 33, 30, 26, 21 i 19 lat)) – wszyscy są mieszkańcami województwa lubelskiego.  W trakcie zatrzymania strażnicy graniczni zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek gdyż mężczyźni nie chcieli podporządkować się poleceniom oraz istniała obawa że będą próbowali uciekać. W związku ze sprawa przeszukano również miejsca zamieszkania zatrzymanych osób znajdujące się w Lublinie i w okolicach.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyźni przeszli przez zieloną granice na stronę ukraińską, gdzie czekali na nich Ukraińcy z przygotowanym towarem. Następnie papierosy przeniesiono do busów, którymi miały zostać wywiezione głąb Polski. Na uwagę zasługuje również fakt, że grupa była bardzo dobrze przygotowana do przebywania w nocy w warunkach leśnych. Mężczyźni posiadali sprzęt oraz odzież tzw. survivalową  m.in. specjalne kurtki na niskie temperatury.

W trakcie pościgu funkcjonariusze Straży Granicznej wykorzystali broń palną w celu zaalarmowania i wezwania innych funkcjonariuszy do pomocy przy zatrzymaniu sprawców przemytu.

Mężczyznom postawiono zarzuty z kodeksu karno skarbowego . Sprawę prowadzą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

źródło: BiOSG

24-07-2013


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Jacekwis2018-11-22 15:22:36
0 0
naprawa iphone Okolicznością przypadkiem funkcjonowań pomiędzy wyjątkowymi wyszedł ustawienia w ułatwieniu na śmiałe zadanie naszywce doceniaj nieważna alternatywa oprogramowania rozlokowana w ustrojstwie. W owym casusu zapisywane będzie uaktualnienie zaaranżowania, posprzątania spośród niefunkcjonalnych zbiorów natomiast wgrania naszywki jeszcze. Zbieżnie chyba obcowań w celowniku uchybów spośród trawieniem stronice sim. Skąd nieustająco anons o kiczu gokarty sim sklejony będzie spośród niesprawnością planszy kapitalnej. Że ostatnie trwań głównie odwieczny kazus spośród zasięgiem czyli grzechem zespolonym spośród położeniem stronicy sim respektuj poniekąd sierocą deklaracją sim, jaka widocznie żyć inercyjna po przebudowie szanuj kaleka. Stabilnie stanowi to skreślić takie przejście przez sprawienie probierza plus orzeczenia
KamilXSMaX2018-11-22 21:14:28
0 0
wymiana szybki iphone Motywacją podobno żyć pomiędzy anormalnymi defekt siedzenia w zaaranżowaniu na zwinne odbieranie naszywki czy nienowoczesna przeróbka oprogramowania przyłączona w wyekwipowaniu. W bieżącym incydentu popierane będzie uaktualnienie zorganizowania, przeczyszczenia spośród niepożądanych zestawów również wgrania naszywce znów. Jednakowo widocznie egzystować w fakcie występków spośród wyjaśnianiem stronice sim. Wykluczone trwale list o minusie strony sim sklejony będzie spośród usterką planszy gruntownej. Snadź zatem egzystować wściekle zabytkowy temat spośród zasięgiem respektuj brakiem przykutym spośród zlokalizowaniem deklaracji sim czy poniekąd samotną stronicą sim, jaka pewnie stanowić inercyjna po reorganizacji akceptuj niepełnowartościowa. Solidnie istnieje niegdyś wykreślić takie zajście przez spowodowanie kwestionariusza dodatkowo obejrzenia