XV Krośnieński Bieg Konstytucji 3 Maja. Startowali sanoczanie! (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. 3  maja br. w Krośnie odbył się XV Bieg Konstytucji 3 maja na dystansie 7km. Jak co roku, na starcie stawiła się bardzo mocna grupa zawodników z Polski, Ukrainy i Słowacji. Sanok reprezentowali Grzegorz Fedak, Dawid Adamski, Adam Zoszak i Rafał Ćwikła.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników, którym oprócz dobrego wyniku sportowego zależało również na uczczeniu 222. rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Wśród nich znalazło się wielu młodzieżowych reprezentantów Polski oraz zawodników z profesjonalnych klubów południowej Polski. Najlepszy z sanoczan – Grzegorz Fedak z czasem 24:52 uplasował się na 23. miejscu – w kategorii 30-39 lat zajął wysokie 6. miejsce na 53 startujących. Dla Grzegorza był to jeden z lepszych występów na dystansie 7 km.

Jestem  zadowolony ze swojego startu. Każdy występ na dystansie 7km, w którym „łamię” 25 min. jest dla mnie bardzo dobrym rezultatem. Biegło mi się zdecydowanie lepiej, niż 2 tygodnie temu w Rzeszowie. Cieszę się, bo średnie tempo w biegu na 7km było szybsze, niż w biegu na 5km. Forma  rośnie, a to tylko motywuje mnie do dalszego trenowania – powiedział Grzegorz Fedak.

Dawid Adamski reprezentujący „Sokół” Sanok zajął 37. miejsce kończąc trasę z wynikiem 26:02. W kategorii 16-19 lat Dawidowi przypadło 5. miejsce.

Kolejny występ zaliczył również Adam Zoszak, który uzyskał czas 32:45, zajmując 14. miejsce w kategorii 16-19 lat.

51. miejsce z czasem 34:24 w mocnej kategorii 20/29 lat zajął Rafał Ćwikła.

Zwycięzcą XV Krośnieńskiego Biegu Konstytucji został Szymon Kulka z czasem 21:11, przed Hubertem Wierdakiem (22:05) i Tiborem Sahajda (22:17) ze Słowacji.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Albrycht (26:10). 2. miejsce przypadło Izabeli Zatorskiej (26:42), a trzecia była Regina Kulka (27:08).

źródło: materiały nadesłane