REKLAMA

VIII Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”

SANOK / PODKARPACIE. Rusza kolejna, VIII edycja Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, która odbędzie się od 1 do 11 lutego 2013r. Jej międzynarodową stolicą stanie się w tych dniach Sanok.

Głównym organizatorem MFP jest Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury, przy współpracy prof. ośw. Andrzeja Smolika, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku, dr Tomasza Tarnawczyka, dyrektora Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku oraz Piotra Subika, prezesa Stowarzyszenia Edukacja i Rozwój.

MFP skupia corocznie ok. 200 uzdolnionych młodych pianistów w jednym miejscu – w Sanoku, dając im możliwość osobistego rozwoju pod okiem wybitnych pedagogów i artystów. Stwarza jednocześnie możliwości prezentacji solowej, kameralnej i z orkiestrą w salach koncertowych Polski i na arenie międzynarodowej. Spotkanie tak dużej liczby pianistów  w tym samym czasie, w tym samym miejscu jest wydarzeniem wyjątkowym.

Gościmy uczestników nie tylko z całej Polski, ale także z Ukrainy (Odessa, Kirovograd, Dniepropietrovsk, Charków, Kijów, Lwów, Ternopol, Drohobycz), Słowacji (Bratysława, Koszyce, Presow, Bardejov) oraz innych krajów europejskich  (Litwy, Węgry, Rosja, Rumunia, Białoruś) i azjatyckich (Azerbejdżan, Japonia).


VIII MFP „Bieszczady bez granic” podzielone jest na dwa panele:

– FORUM PIANISTYCZNE – To unikatowy projekt edukacyjny, który uzyskał patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Kultury Polskiej na Słowacji i Ukrainie, Instytutu Słowackiego w Polsce. Szeroka formuła tego panelu, która łączy różne kierunki edukacji muzycznej sprawia, iż jest to innowacyjne przedsięwzięcie, umożliwiające poszerzanie wiedzy  o nurty niedostępne bądź traktowane pobieżnie w normalnym toku nauczania muzyki. Wiedza o zdrowiu muzyka, właściwej postawie i sposobach rehabilitacji oraz cała sfera z pogranicza biznesu w kulturze jest częścią składową wykładów.

– FESTIWAL FORUM – każda edycja przybliża dorobek innych kompozytorów, min. Chopina, Bacha, Liszta, Beethovena. W programie tegorocznego Festiwalu znajdziecie Państwo najwybitniejsze dzieła całej rodziny Mozartów. Dodatkowo program Festiwalu bogaty jest w utwory muzyki współczesnej i ich premiery oraz w oryginalne kompozycje i aranżacje jazzowe inspirowane muzyką Mozarta i Lutosławskiego.

Poprzez liczne koncerty w formie „Delegacji Muzycznej Forum” wydarzenie to dociera do szerokiego grona odbiorców w Polsce (Sanok, Krosno, Zagórz, Cisna, Kielce, Mielec, Strzyżów, Kraków, Lublin, Stalowa Wola) Słowacji (Bardejov, Koszyce) i na Ukrainie (Lwów, Drohobycz) promując w ten sposób kulturę Regionu Podkarpackiego w Polsce, na Ukrainie i na Słowacji.

Na dziesięć dni Sanok stanie się zimową stolicą muzyki klasycznej, do której zjadą wybitni artyści i pedagodzy z całego świata, min.: Gary Guthman (USA), Eugen Indijc (USA), prof. Viera Nosina (Rosja), prof. Katarzyna Popowa-Zydroń (Polska), prof. Andrzej Jasiński (Polska) i wielu innych.

Wyjątkowym gościem tegorocznego Forum będzie także były prezydent Litwy – prof. Vytautas  Landsbergis, wybitny muzykolog, który zagra utwory M. K. Ciurlionisa.

Forum jest niepowtarzalną okazja, by zobaczyć największych wirtuozów fortepianów na sanockiej scenie.

Rezerwacja i sprzedaż biletów i karnetów:
– od poniedziałku do piątku, od godz. 9:00-15:00:
* w siedzibie PFRK przy ul. 3 Maja 15/3, tel. 13-46-40-344,
*w Sekretariacie PSM I i II st. w Sanoku ul. Podgórze 25, tel: 13-46-45-315
– od 02.02.2013r. w Biurze Organizacyjnym Forum,
Sanocki Dom Kultury,
ul. Mickiewicza 24,
w godz. 8:00-20:00,
tel.: 605 588 444.

BILETY I KARNETY:
1. Karnet –160 zł
2. Karnety grupowe dla młodzieży szkolnej  (powyżej 10 osób)- 100 zł
3. Bilety na poszczególne koncerty według tabelki
– dzieci do lat 6 – bezpłatnie
– dzieci i młodzież z ważną legitymacja szkolną – bilety ulgowe
– bilety grupowe (powyżej 5 osób)- w cenie biletów ulgowych

29-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline