REKLAMA

Uważajmy na kieszonkowców

PODKARPACIE. Policjanci ostrzegają przed kieszonkowcami, którzy w okresie przedświątecznym są bardziej aktywni. Złodzieje szukają swoich ofiar w zatłoczonych sklepach, na bazarach i w środkach komunikacji publicznej.

Policjanci przypominają, że złodzieje szukają w tłumie osób, które trzymają portfele w łatwo dostępnych miejscach. Podkreślić należy, że bezpieczeństwo kupujących w dużym stopniu zależy od nich samych. Portfeli czy innych wartościowych przedmiotów nie powinniśmy nosić w zewnętrznych kieszeniach kurtek czy płaszczy.  Łatwym łupem dla złodzieja jest także damska torebka noszona w nieodpowiedni sposób. Dlatego zawsze torebki powinny być noszone z przodu, gdzie są w zasięgu naszego wzroku.

W okresie przygotowań do świąt aktywni są również złodzieje samochodów. Niektórzy z nich nie włamują się do auta, ale kradną kluczyki właścicielowi zajętemu zakupami. Warto więc również kluczyki samochodu schować do wewnętrznej kieszeni kurtki.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

foto: sxc.hu

27-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.