TSV wygrywa trzy mecze turnieju finałowego! Sportowy horror w meczu z gospodarzem

SANOK / PODKARPACIE. Seniorzy TSV Mansard Sanok wygrali wszystkie mecze pierwszego turnieju finałowego, który w sobotę i niedzielę odbył się w Niechobrzu. O ile sobotni tie-break z Anilaną Rakszawa przebiegał pod dyktando TSV, to niedzielny set kończący mecz z Lubczą Racławówka trzymał w napięciu do ostatniej akcji.

Patronem medialnym siatkarskich spotkań z udziałem sanockich drużyn jest portal Esanok.pl.

Po pierwszym dniu turnieju, w którym podopieczni Macieja Wiśniowskiego zanotowali dwa zwycięstwa (z Jasłem 3:0 i Rakszawą 3:2) przyszedł czas na niedzielne spotkanie z gospodarzem, zespołem SST Lubcza Racławówka. Mecz na szczycie (1. i 2. drużyna po sezonie zasadniczym) przykuł uwagę około 200 – osobowej publiczności, która zagrzewała siatkarzy do boju.

Drużyny stworzyły niezwykle zacięte i wyrównane widowisko, choć sety wygrywane przez sanoczan rozstrzygane były znaczną przewagą punktową, podczas gdy druga partia zapisana ostatecznie na konto gospodarzy, zakończyła się grą na przewagi. Nie miało to jednak większego znaczenia i po ponad dwóch godzinach walki wiadomo było, że o ostatecznym rezultacie zadecyduje tie-break.

Piaty set rozgrzał publiczność do czerwoności. Najpierw dwie piłki meczowe mieli siatkarze Lubczy. Sanoczanie odpowiedzieli jednak skutecznymi zagraniami i przy stanie 16:15 to TSV miało szansę na zakończenie spotkania. Tym razem, zimną krew zachowali zawodnicy z Racławówki i po chwili znów byli na prowadzeniu. Jednak jak się później okazało, była to ich ostatnia okazja do odniesienia zwycięstwa. Siatkarze z Sanoka wygrali bowiem trzy kolejne akcje i szał radości opanował ekipę przyjezdnych. Ostateczny wynik tie-breaka 19:17.

TSV Mansard Sanok – SST Lubcza Racławówka 3:2 (25:19, 25:27, 25:17, 20:25, 19:17)

Wyniki turnieju finałowego w Niechobrzu (gospodarz: SST Lubcza Racławówka):

sobota

Lubcza Racławówka – Anilana Rakszawa 0:3 (22:25, 16:25, 26:28)

TSV Mansard Sanok – MOSiR Jasło 3:0 (25:15, 25:19, 26:24)

TSV Mansard Sanok – Anilana Rakszawa 3:2 (25:21, 20:25, 25:23, 23:25, 15:12)

Lubcza Racławówka – MOSiR Jasło 3:0 (31:29, 28:26, 25:19)

niedziela

Anilana Rakszawa – MOSiR Jasło 3:2 (25:18, 25:19, 15:25, 23:25, 15:8)

Tabela:

1. TSV Mansard Sanok – 3 mecze, 6 punktów, 9:4 sety
2. TKF ITS Anilana Rakszawa – 3 mecze, 5 punktów, 8:5 sety
3. SST Lubcza Racławówka – 3 mecze, 4 punkty, 5:6 sety
4. MKS MOSiR Jasło – 3 mecze, 3 punkty, 2:9 sety

Drugi turniej finałowy, zamykający ligowe zmagania odbędzie się w Sanoku w dniach 23-24.03. Już teraz zapraszamy kibiców do licznego przybycia i wspierania naszej drużyny głośnym dopingiem podczas najważniejszych spotkań obecnego sezonu.