REKLAMA

To oni powalczą o zwycięstwo w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Takiego oblężenia zawodników jakie przeżyje Bieszczadzki Wyścig Górski w tym roku nie pamiętamy od 2010 roku. Na oficjalnej liście zgłoszeń zawodów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski znalazło się 93 zawodników, 89 w kategorii I oraz 4 zawodników w samochodach single seater, które wystartują w kategorii II.

Już 18 i 19 maja najlepsi zawodnicy zjadą na Podkarpacie, aby wystartować w międzynarodowych wyścigach górskich, które rozegrane zostaną na 4688 metrowej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej na szczycie Gór Słonnych.

Na liście zgłoszeń nie zabrakło słowackich zawodników. Do Załuża przyjedzie aż 22 naszych południowych sąsiadów, którzy w ramach 39 Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, rozegrają 3 i 4 rundę Mistrzostw Słowacji w wyścigach Górskich. Wśród pretendentów do zwycięstwa można wymienić Igora Drotara w Fabii WRC, Michala Kovalcika w Octavii WRC, czy Jozefa Beresa, który do Załuża przywozi Audi Quattro S1. Także Erich Achs startujący formułą Opel Lotus powinien sprawić kibicom wiele satysfakcji.

Oprócz Słowaków na rundę FIA CEZ Hill Climb Trophy przyjeżdża Serb, Nikola Milijkovic, który wystartuje w klasie N-2000 Hondą Civic. W tej klasyfikacji rywalizować będzie również Grzegorz Duda, Mistrz FIA CEZ w grupie A z 2011 i 2012 roku.

W Polskiej czołówce nie zabrakło Mistrzów Polski sezonu 2012. Tomasz Nagórski, Andrzej Szepieniec, Mariusz Stec, Marcin Bełtowski oraz Mistrz N-ki Rafał Grzesiński i Igor Widłak, to siła grupy Open.
Nie zabraknie polskich kierowców bolidów. Robert Steć pojawi się formułą F3000, która startował już w tym roku w dwóch rundach Mistrzostw Europy. Irena Steć wsiada do Dallary F394, a Tomasz Szewczyk do Promota III.

Mocno rozwijająca się grupa samochodów historycznych powinna zdecydowanie ucieszyć kibiców. Zobaczymy tu Wojtka Bełtowskiego w Audi Quattro S1, powracającego do gór Marcina Kozłowskiego w Fordzie Sierra Cosworth, Rafała Szumca w Lancii Delta, ale również dużo bardziej historyczne auta jak Alfę Romeo 2000 GTV Mariusza Kubisa, BMW 2002 Jerzego Nowakowskiego, Alfę Romeo Gulia Marka Biłyk czy Zastavę Łukasza Migały.

Zawody rozpoczynają się już w najbliższy piątek odbiorem administracyjnym oraz badaniem kontrolnym jakie odbędą się na Sanockim Ośrodku MOSiR, przy hali widowiskowo sportowe. Badania będą trwały od 11.00 17 maja aż do godziny 19.30. W sobotę zawodnicy pojawia się na trasie już o godzinie 9.00.

ZOBACZ OFICJALNĄ LISTĘ ZAWODNIKÓW STARTUJĄCYCH
W 39. MIĘDZYNARODOWYM BIESZCZADZKIM WYŚCIGU GÓRSKIM

Łukasz Strzelecki
Biuro Prasowe
39 Bieszczadzki Wyścig Górski

16-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)