REKLAMA

Święto Chleba w Gminie Bukowsko (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Impreza dożynkowa, zwana w Gminie Bukowsko „Świętem Chleba” , po raz kolejny (pierwszy raz odbyła się w roku ubiegłym), zrealizowana została w Bukowsku w dniu 1 września 2013 roku. Zobacz fotorelację z imprezy.

Uczestnicy uroczystości w centrum Bukowska, chroniący się przed deszczem w zaimprowizowanym namiotowym miasteczku i pod parasolami, byli świadkami ciekawego widowiska w wykonaniu zespołu obrzędowo wokalnego „Pakoszowianie” z Pakoszówki i obejrzeli występ lokalnej kapeli ludowej „Bukowianie” z Bukowska. Prawdziwą furorę zrobił pokaz grupy tanecznej „Zumby”, reprezentującej Fitness Energy Club z Sanoka, także koncert gry na cymbałach w wykonaniu Józefa Sowy a na podsumowanie, prawdziwy debiut sceniczny, tria muzycznego o nazwie „Tristan”. Naszej imprezie, tradycyjnie towarzyszyły stoiska z bezpłatnymi smakołykami, przygotowanymi przez bukowskie firmy gastronomiczne, min. Haliny Husak oraz Leonarda Kowalika oraz równie bogate i pięknie przygotowane stoiska miejscowości Tokarnia, Wolica i Dudyńce. Na zakończenie dnia, również bez odpłatności dla uczestników, do tańca przygrywał zespół muzyczny „Rytm”.

Prawie dwa miesiące mieszkańcy Bukowska i okolicy oczekiwali na deszcz, wręcz modlili się o jego przyjście ponieważ w domach brakowało wody.

Długo oczekiwany, przyszedł jednak w najmniej potrzebnym momencie, mianowicie podczas „Święta Chleba”. Przyszedł, trochę wystraszył publiczność i organizatorów ale nie dał rady i w końcu musiał skapitulować.

 

tekst: Jan Muszański, zdjęcia: Adam Przyboś

 

Tekst sponsorowany

05-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)