Strażnicy Graniczni na medal! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w strzelectwie ze wszystkich zawodów wraca z medalami. W ostatnich miesiącach funkcjonariusze BiOSG stawali do rywalizacji w strzelectwie trzykrotnie i za każdym razem zdobywali miejsce na podium.

Od marca bieżącego roku na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Przemyślu odbywały się Zawody Przemyskiej Ligi Strzeleckiej. W zawodach uczestniczyło ponad 40 zawodników i zawodniczek  reprezentujących między innymi następujące zakłady pracy: Zakład Karny w Medyce, PGNiG, KMP w Przemyślu, JS 2030, Starostwo Przemyśl, Alfa Ropczyce.

Zawody odbywały się w V rundach w następujących konkurencjach:
I runda – marzec 2013 – pistolet pneumatyczny, karabin pneumatyczny,
II runda – kwiecień 2013 – pistolet sportowy, karabin sportowy,
III runda – czerwiec 2013 – pistolet centralnego zapłonu P- 83,
IV – wrzesień 2013 – pistolet centralnego zapłonu P- 83, kbks,
V runda – październik 2013 – pistolet centralnego zapłonu P- 83, Glock 17.

Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wywalczyła II miejsce a plut. SG Michał BĄKOWSKI (PSG Medyka) zajął III miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

W październiku (26-27.10.). na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie odbyły się Zawody Ligi Strzeleckiej Klubu Żołnierzy Rezerwy.  Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w konkurencjach: pistolet P-99 / tarcza 23p / odl. 25 m, pojedynek strzelecki / odl. 25 m, karabin kbk AKMS / tarcza 23p / odl. 100 m, rzut granatem ćwiczebnym do celu.
Funkcjonariuszka z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej plut. SG Katarzyna Popowicz zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet.

W ubiegłym tygodniu (9-go listopada) funkcjonariusze BiOSG znów udowodnili, że w strzelectwie mało kto im dorówna.

Podczas zawodów strzeleckich zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Roberta Chomy, dwie drużyny z BiOSG zajęły I i III miejsce. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej kobiet chor. sztab. SG Andżelika Buksa zajęła I miejsce a plut. SG Katarzyna Popowicz zajęła II miejsce.

Łącznie nasza reprezentacja podczas Zawodów Strzeleckich z okazji Święta Niepodległości zdobyła 13 medali (drużynowo oraz indywidualnie).  O wysokim poziomie rywalizacji świadczy fakt, że w wielu konkurencjach o zajmowanym miejscu decydowała ilość trafionych centralnych „10”.

źródło: BiOSG