REKLAMA

Starosta sanocki w Szkole Liderów

SANOK / PODKARPACIE.  Sebastian Niżnik starosta sanocki zakwalifikował się do IX edycji Szkoły Liderów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Aby się tam dostać trzeba przejść skomplikowany proces rekrutacji. W tym roku na jedno miejsce było prawie 10 chętnych.

 

Podczas rekrutacji brano pod uwagę doświadczenie, umiejętności, oraz potencjał danej osoby. Szkoła Liderów  Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności jest najstarszą i najbardziej prestiżową taką szkołą w Polsce.

Poszukujemy ludzi, którzy wprowadzają wokół siebie zmiany i mają odwagę brać za nie odpowiedzialność. Wspieramy ich w rozwoju liderskim. Dostają narzędzia, by jeszcze skuteczniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość. Program „Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności” traktujemy jako kluczową inicjatywę, dzięki której wiele osób uzyskuje wsparcie we wszechstronnym wypełnianiu swojej szczególnej roli w lokalnej społeczności – w budowaniu więzi pomiędzy ludźmi i instytucjami, we wzmacnianiu poczucia wzajemnego zaufania, w efektywnej pracy na rzecz razem definiowanego wspólnego dobra. Obecnie z oferty Programu korzysta blisko 400 osób – uczestników tegorocznych zajęć oraz absolwentów rozsianych po całej Polsce. Tworząc warunki do bezpośrednich spotkań liderów aktywności obywatelskiej, wymiany ich doświadczeń, przenikania idei oraz inicjatyw, w praktyczny sposób staramy się przyczyniać do modernizacji i rozwoju zarówno w skali lokalnych społeczności, jak i całego kraju – mówi Jerzy Koźmiński, prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Każdy uczestnik spotyka się w środowisku swojego działania ze swoim tutorem – osobą wspierającą jego indywidualny rozwój. Wspólnie opracowują plan liderskiego rozwoju i pracują nad jego realizacją. Spotkania służą praktycznemu rozwojowi kompetencji liderskich uczestnika. Pozwalają poszerzyć możliwości działania, zobaczyć wiele rozwiązań konkretnych problemów. Tutor pobudza lidera do analizowania i refleksji nad swoimi działaniami i wyciągania z nich wniosków. Nie daje gotowych rozwiązań, wspiera uczestnika w samodzielnym dochodzeniu do nich.

Uczestnicy szkoły biorą udział w 2-3 dniowych wizytach studyjnych organizowanych przez absolwentów programu, działających w bardzo różnych obszarach i środowiskach. Są one okazją do nabycia nowych kompetencji, wykorzystania wiedzy i doświadczenia oraz zobaczenia, w jaki sposób działają inni.

Program Liderzy PAFW jest realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Powstał, aby wzmocnić i utrwalić wpływ inicjatyw PAFW na rzeczywistość społeczną Polski oraz rozwijać liderski potencjał w środowiskach lokalnych. Udział w szkole jest bezpłatny.

 

24-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)