Sanok wygrywa z ekipą EBEL i zdobywa Puchar w Miszkolcu!

SANOK / PODKARPACIE. Nie lada niespodziankę sprawili hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok wygrywając międzynarodowy turniej w węgierskim Miszkolcu. W ostatnim meczu sanoczanie pokonali 2:1 SAPA Fehérvár AV 19 (EBEL), która w składzie ma zawodników mających za sobą grę w NHL.

W poprzednich dwóch spotkaniach sanoczanie pewnie pokonali MShK Żylinę 4:1 i gospodarzy Miskolci Jegesmedvék 4:2. W ostatnim spotkaniu o pierwsze miejsce w turnieju „Miskolc Autó Kupa” rywalem sanoczan była ekipa z austriackiej ligi EBEL. Węgierska drużyna SAPA Fehérvár AV 19 mająca w składzie pięciu Kanadyjczyków (w tym Ric Jackman i Frank Banham, którzy występowali w NHL) była faworytem turnieju i potwierdziła to w dwóch pierwszych spotkaniach. Najpierw rozbili gospodarzy 7:3 a słowacką Żylinę pokonali 2:0.

W pierwszej tercji podopieczni Marty`ego Raymonda dominowali w każdym elemencie hokejowego rzemiosła nad drużyną z Sanoka. Świetnie w bramce spisywał się John Murray, który obronił aż 17 strzałów w tym kilka z najbliższej odległości. W drugiej tercji sanoczanie się otrząsnęli i coraz częściej zagrażali bramce reprezentanta Węgier Bence Bálizsa. Będący w dobrej dyspozycji „Jasiek Murarz” jak skandowała 30 osobowa grupa sanockich kibiców był nie do pokonania nawet w sytuacjach sam na sam. Pod koniec odsłony z kontrą ruszył Jeff Terminesi i testowany czeski napastnik Vojtech Kloz. Po wymianie krążka, ten ostatni wpakował gumę do pustej bramki. W trzeciej odsłonie rywale starali się doprowadzić do wyrównania i udało im się to w 48. minucie gdy w przewadze, wreszcie udało im się przełamać zasłoniętego Murraya strzałem spod niebieskiej. Jednak gdy rolę się odwróciły to sanoczanie ponownie wyszli na prowadzenie. W 50. minucie po wymianie krążka Vladimíra Urbana z Terminesim, ten drugi celnie uderzył z pięciu metrów nie dając szans bramkarzowi.

Prowadzimy rozmowy z testowanym obrońcą i napastnikiem, którzy pozytywnie zaprezentowali się na turnieju w Miszkolcu. Do środy powinno się wyjaśnić czy zostaną w Sanoku – powiedział prezes Ciarko PBS Bank, Waldemar Bukowski.

SAPA Fehérvár AV19 – Ciarko PBS Bank KH Sanok 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

0:1 Kloz – zawodnik testowany – Terminesi 39:05
1:1 Mihály 47:48 (w przewadze)
1:2 Terminesi – Urban 49:39 (w podwójnej przewadze)

SAPA: Bálizs – Magosi, Benk, Nemes, Hetényi, Tokaji – Kovács, Banham, Sarauer, Szirányi, Jackman – Naglich, Mihály, Yellow Horn, Gawryletz, Kiss – Tóth, Kocsis, Sikorcin, Orbán, Pozsgai.

Ciarko PBS Bank: Murray – Richter, Kulik; Vozdecky, Sinagl, zawodnik testowany – Terminesi, Urban; Bernat, Mahbod, Demkowicz – Rąpała, Kloz; Mermer, Milan, Kostecki – Biały, Wilusz, Ćwikła.

Strzały: 39 – 29