Resovia poza burtą Ligi Mistrzów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mistrzowie Polski, Asseco Resovia Rzeszów nie zdołała odrobić strat z własnego parkietu i po rywalizacji z Lube Bancą Macerata pożegnała się z rozgrywkami Ligi Mistrzów w sezonie 2012/2013. Rzeszowianie wygrali jednego seta, jednak na więcej nie pozwoliła im dobrze funkcjonująca włoska maszyna. Najwięcej punktów dla Maceraty zdobył Ivan Zaytsev, notując 16 udanych ataków i 2 skuteczne bloki.

Lube Banca Macerata – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:23, 25:18, 23:25, 25:18)

Resovia: Paul Lotman, Piotr Nowakowski, Lucas Tichacek, Grzegorz Kosok, Aleh Akhrem, Zbigniew Bartman, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Wojciech Grzyb, Nikola Kovacevic, Łukasz Perłowski.

Trener: Andrzej Kowal

Największą niespodzianką tej fazy rozgrywek jest odpadnięcie z dalszej rywalizacji drużyny Trentino Diatec, która przegrała złotego seta (12:15) z Dynamem Moskwa, w którym występuje Bartosz Kurek. O final four nie powalczy także Skra Bełchatów, która musiała uznać wyższość Arkasu Izmir. Jedynym polskim zespołem w kolejnej fazie Ligi Mistrzów jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Daniela Castellaniego o najlepszą czwórkę zagrają z pogromcami Skry.