REKLAMA

Promocja książki „Gorzka wolność – wspomnienia ocalonej z Holocaustu”

LESKO / PODKARPACIE. 24 stycznia  o godz. 12  w leskiej bibliotece  promowana będzie książka „Gorzka wolność – wspomnienia ocalonej z Holocaustu”, wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

W książce zawarte są wspomnienia Jafy Wallach, uratowanej wraz z czterema członkami rodziny przez Jóżefa Zwonarza – mieszkańca Leska, oraz relacje jej córki Reny Bernstein i siostry Heleny Manaster – Ramer.

Publikacja stanowi ważne uzupełnienie wiedzy o losach Żydów podczas niemieckiej i sowieckiej okupacji Polski południowo-wschodniej oraz o stosunkach polsko – żydowskich.

„Gorzka wolność” to zapis rzeczywistości okupacyjnej widzianej oczami ofiar nazizmu, który ukazuje, jak daleko może sięgać granica ludzkiej wytrzymałości, gdy trzeba podjąć walkę o życie własne i najbliższych. Pokazuje także determinację polskiej rodziny i przyjaciół w ratowaniu grupy Żydów od śmierci z rąk niemieckich okupantów.

Posłowie do książki napisała Rena Berstein. Opracowania i redakcji dokonała dr Elżbieta Rączy.

Książka współfinansowana jest przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

18-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline