REKLAMA

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Sanok! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. 75 lat czekał gród Grzegorza na wizytę głowy państwa. 6 września Sanok odwiedził prezydent Bronisław Komorowski, który punktualnie pojawił się na Rynku. Uroczyste przywitanie zakończyło zdjęcie z mieszkańcami. Następnie, prezydent odwiedził Muzeum Historyczne, gdzie spotkał się z przedstawicielami lokalnej społeczności.

W towarzystwie gospodarza miasta Wojciecha Blecharczyka oraz zaproszonych gości, w otoczeniu funkcjonariuszy BOR-u oraz w asyście sanockich harcerzy, prezydent witał się z mieszkańcami, niejednokrotnie zatrzymując się na chwilę rozmowy. Więcej w materiale video.

Punktem kulminacyjnym przywitania było wspólne zdjęcie zrobione z dachu magistratu. Wydaje się, że sanocki Rynek przypadł prezydentowi do gustu, ponieważ ten punkt programu został przedłużony o ponad kwadrans. Nie zabrakło pozdrowień dla wszystkich zebranych.

Następnie, Bronisław Komorowski pojawił się w Muzeum Historycznym, gdzie mógł zapoznać się z dorobkiem kulturowym Ziemi Sanockiej. Prezydent uważnie wsłuchiwał się w słowa dyrektora muzeum Wiesława Banacha, który przybliżał historię poszczególnych eksponatów.

Wizytę Bronisława Komorowskiego zakończyło spotkanie z przedstawicielami społeczności lokalnej.

06-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.