Pożegnanie reprezentacji Polski z zapleczem elity

SANOK / PODKARPACIE. Niestety tylko jeden sezon trwała przygoda reprezentacji Polski U20 z Dywizją IA. W decydującym meczu na MŚ w Sanoku Polacy przegrali z Austrią 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) i za rok zagrają w MŚ U20 Dywizji IB.

O porażce Polaków zdecydowała przede wszystkim pierwsza tercja meczu, w której oddaliśmy zaledwie dwa strzały na bramkę rewelacyjnego Davida Kickerta (wybrany najlepszym bramkarzem sanockiego turnieju). Pierwszego gola rywale zdobyli w 8. minucie. David Zabolotny obronił strzał Layna Viveirosa, ale był bezradny wobec dobitki Phillipa Cirtka z najbliższej odległości. Kolejnego gola straciliśmy w 14. minucie w osłabieniu, a jego autorem był Mario Huber. Polacy ożywili się w drugiej tercji, ale Kickert za każdym razem był na posterunku. Na początku trzeciej odsłony Austriacy strzelili trzecią bramkę, a Polacy odpowiedzieli jedynie golem Patryka Wronki w 52. minucie. Niestety było to zdecydowanie za mało, aby pozostać na drugim poziomie światowego hokeja.

Na pocieszenie pozostaje nam fakt, że organizacja turnieju została oceniona bardzo wysoko przez wszystkie uczestniczące w nim zespoły, a także Henrika Bach Nielsena, chairmana sanockich MŚ z ramienia Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF).

Polska – Austria 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Wronka (52.) – Cirtek (8.), Huber (14.), Kreuzer (43.)