Postraszyli Duńczyków, ale na zwycięstwo trzeba jeszcze poczekać. Polska – Dania 2:4 (FILM)

SANOK. Reprezentacja Polski u20 występująca w mistrzostwach świata Dywizji IA odbywających się w Sanoku przegrała z Danią 2:4. Biało-czerwoni postraszyli faworyzowanego rywala, strzelając dwie bramki w trzeciej tercji. Duńczycy utrzymali jednak korzystny rezultat. Polacy zbyt często „lądowali” w boksie kar, otrzymując łącznie 36 minut wykluczeń. Podopieczni Andrieja Parfionowa stracili trzy gole podczas gry w osłabieniu.

2:4 Bartosz Fraszko – 45:01 – 5/4

Polska: Zabolotny, Kieler – Wronka, Gimiński, Kostek, Wielkiewicz, Olchawski, Horzelski, Kaczmarek, Tomasik, Fraszko, Sawicki, Bielec, Nowotarski, Dolny, Wiśniewski, Stopiński, Malicki, Krzemień, Nahunko, Gazda, Matusik. Trener: Andriej Parfionow.

6. Słowenia – 2 mecze, 0 punktów, 3:17 bramki

Wtorek jest dniem przerwy w turnieju. W środę, Polacy zagrają ze Słowenią, która do tej pory przegrała z Białorusią 3:7 i Łotwą 0:10. Początek spotkania o godzinie 20:00.