REKLAMA

Podejrzany o zabójstwo sprzed 20 lat wpadł na przejściu granicznym

MEDYKA / PODKARPACIE. Dzięki pracy operacyjnej i zebranym przez policjantów informacjom, we wtorek na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za zabójstwo. 42-letni obywatel Ukrainy ukrywał się od 20 lat. Poszukiwany był listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Leżajsku.

42-letni obywatel Ukrainy podejrzany jest o zabójstwo, do którego doszło w grudniu 1993 roku w Leżajsku. Ofiarą zabójcy był mężczyzna zajmujący się handlem obcymi walutami. Łupem sprawcy padły pieniądze w różnych walutach, w łącznej kwocie 80 milionów starych złotych.

Od 1993 roku podejrzany o dokonanie tego morderstwa ukrywał się na terytorium Ukrainy, często zmieniał też nazwisko. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nie ustawali jednak w próbach odnalezienia i zatrzymania mężczyzny. Dzięki pracy operacyjnej policjantów, zebranym informacjom i zaangażowaniu oficera koordynującego współpracę przygraniczną Komendy Wojewódzkiej Policji w
Rzeszowie z Milicją Ukraińską Głównego Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w obwodzie Lwowskim we wtorek, 19 marca funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podczas odprawy granicznej na wjazd do Polski w Medyce.

42-letni Andriy D. z Ukrainy do Polski podróżował busem. Jak wyjaśnił, w Polsce miał zamiar zakupić samochód i wrócić nim na Ukrainę. W trakcie kontroli jego bagażu funkcjonariusze straży granicznej ujawnili również papierosy i alkohol, które usiłował przemycić przez granicę. Podejrzany został przewieziony do Zakładu Karnego w Przemyślu.

źródło: KWP

20-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)